-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ISM FUTURITY konferencija: Kaip atrodys ateities miestai?

Mokslinės fantastikos romanai ir filmai ateities miestus vaizduoja kaip sterilias betono ir metalo džiungles, pilnas naujausių technologijų bei nuolat skubančių susvetimėjusių žmonių. Realybėje futuristai piešia visiškai kitokį ateities miestų paveikslą.
Kelionės į ateitį: kaip atrodys pasaulio traukos objektai ateityje
Kelionės į ateitį: kaip atrodys pasaulio traukos objektai ateityje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Spalio 1 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyksiančios ateities konferencijos ISM FUTURITY metu apie tai, kaip atrodys ateities miestai, pasakos garsūs futuristai Anna Lise Kjaer, James Bellini ir Nicklas Bergman. Pateikiame realiausias prognozes, kokiuose miestuose gyvensime jau visai netrukus.

Miestai taps žalesni

Resursų švaistymas šiandien yra laikomas blogo tono ženklu, o žaliosios idėjos jau senokai tapo norma. Anot futuristų, ateityje miestuose matysime daug daugiau elektrinių automobilių, dviračių nuomos tinklų. Prognozuojama, kad visas viešasis transportas ateities miestuose naudos tik elektros energiją.

Dangoraižių languose įrengti saulės kolektoriai, buvusios gatvės paverstos šaligatviais ar pėsčiųjų takais – tokia ateitis laukia daugelio pasaulio miestų.

Dangoraižių languose įrengti saulės kolektoriai, buvusios gatvės paverstos šaligatviais ar pėsčiųjų takais – tokia ateitis laukia daugelio pasaulio miestų. Lietuvos miestai kai kuriose srityse jau pirmauja – esame vieni žaliausių, o IT infrastruktūra mūsų šalyje yra viena geriausių pasaulyje. Dabar beliko ja pasinaudoti, kuriant ateitį.

Miestai taps išmintingesni

Atrodo, kad šiandien kiekvienas daiktas – nuo telefono iki šaldytuvo – gali būti išmanus. Jau kelerius metus futuristai kalba apie daiktų internetą (angl. Internet of things), kuris iš esmės pakeis mūsų bendravimą su aplinka. Ir tai nebus vien tik šaldytuvas, gebantis užsakyti produktus internetu.

Išmaniais gali būti šviesoforai, gatvių apšvietimas ar net šiukšliadėžės. Pavyzdžiui, šiukšlių lygį dėžėse stebintys davikliai gali padėti optimizuoti atliekų surinkimo maršrutus ir taip taupyti resursus. Suomijos sostinėje Helsinkyje įrengus išmanaus gatvių apšvietimo sistemą, energijos sąnaudos sumažėjo daugiau nei 70 proc.

Davikliai, išmanios programos ir pažangūs algoritmai mūsų miestus pavers mąstančiais ir problemas sprendžiančiais organizmais.

Miestai taps įvairesni

Per visą civilizacijos istoriją didieji miestai būdavo kultūrų ir tautų katilais. Ateityje šis procesas tik stiprės. Jau dabar didžiausiuose pasaulio metropoliuose galima išgirsti daugybę įvairiausių kalbų ar paragauti egzotiškiausių patiekalų.

Davikliai, išmanios programos ir pažangūs algoritmai mūsų miestus pavers mąstančiais ir problemas sprendžiančiais organizmais.

Globali ekonomika, susimaišiusi su kosmopolitizmu bei geresnio gyvenimo ieškančių žmonių migracija neišvengiamai lems, kad ateities miestai bus mažos viso pasaulio kopijos. Vienoje gatvėje bus galima valgyti amerikietišką mėsainį, atsigerti marokietiškos arbatos ir suvalgyti itališkų ledų.

Pasaulio futuristai teigia, kad per artimiausią dešimtmetį žmonija padarys tiek išradimų, kiek jų buvo padaryta per visą XX amžių. Apie tai, kokios įtakos tai turės mūsų gyvenimams ir kaip atrodys mūsų diena po dešimties metų, bus kalbama pirmojoje Baltijos šalyse ateities konferencijoje „ISM FUTURITY“.

Daugiau informacijos apie konferenciją – www.futurity.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius