Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmanieji telefonai šiukšlėmis verčia žadintuvus ir užrašines – kas laukia knygų?

Mergina laikanti išmanųjį telefoną
Fotolia nuotr. / Mergina laikanti išmanųjį telefoną
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau 99 procentus Lietuvos išmaniųjų telefonų turėtojų rytais dažniausiai žadina ne žadintuvai, o išmanieji telefonai. 92 proc. žmonių sako, kad jiems beveik nebereikalingi rankiniai laikrodžiai, fotoaparatai ir kalendoriai, o 89 proc. lietuvių dažniau filmuoja išmaniuoju telefonu nei vaizdo kamera. Tai atskleidė apklausa, kurią „Omnitel“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė SIC.

Išmanieji telefonai daugiau ar mažiau keičia ir kitus dar neseniai įprastus prietaisus. 85 proc. apklaustųjų išmanųjį telefoną renkasi vietoje GPS navigacijos, 81 proc. gyventojų išmaniaisiais klausosi muzikos, o 80 proc. – užsirašo svarbią informaciją. Net 50 proc. išmaniųjų telefonų turėtojų yra linkę atsisakyti ir spausdintų laikraščių bei žurnalų, vietoje jų rinkdamiesi naujienų portalų ir žurnalų programėles.

85 proc. apklaustųjų išmanųjį telefoną renkasi vietoje GPS navigacijos, 81 proc. gyventojų išmaniaisiais klausosi muzikos, o 80 proc. – užsirašo svarbią informaciją.

„Apklausos liudija, kad vartotojų elgesys keičiasi labai stipriai. Kai kurie verslo sektoriai dar prieš porą metų nejautė išmaniųjų įrenginių įtakos, o šiandien turi taikytis prie pasikeitusių žaidimo taisyklių. Išmanieji telefonai šiandien pakeičia ne tik daugybę prietaisų, bet ir iš esmės daro įtaką mūsų bendravimo, paslaugų bei prekių pirkimo būdui ir net prekių formoms. Štai kad ir knygų rinkoje – net 26 proc. apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų sakė, kad telefonas jiems iš dalies arba visiškai pakeičia popierines knygas, – sakė „Omnitel“ paslaugų privatiems klientams vadovė Lina Galatiltė.

Pokyčiai laukia ir įprastų lojalumo kortelių. 16 proc. apklaustųjų teigė, kad lojalumo ir nuolaidų korteles nedvejodami pakeistų išmaniuoju telefonu. Tačiau tarptautinė praktika rodo, kad tokiam pokyčiui yra svarbu, kad lojalumo programos leistų realiuoju laiku gauti lojalumo taškus ir matyti jų statistiką išmaniajame telefone.

Apklausa parodė, kad paprastų telefonų turėtojai irgi beveik atsisakė žadintuvų ir rankinių laikrodžių, tačiau jie vis dar mažiau linkę telefonus naudoti vietoje kalendorių, fotoaparatų bei vaizdo kamerų. Atsisakyti spausdintų knygų arba lojalumo kortelių sutiktų tik 5 proc. paprastų telefonų turėtojų. SIC („Socialinės informacijos centras“) „Omnibus“ reprezentatyvios apklausos metu buvo apklausta 1020 respondentų, kurių amžius nuo 15 iki 74 metų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT