Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmaniųjų telefonų pernai pasaulyje parduota daugiau, nei kompiuterių

Išmanieji telefonai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Išmanieji telefonai
Šaltinis: FWD.lt
0
A A

2011-uosius išmaniųjų telefonų rinkoje galima vadinti lūžio metais. Įvertinus viso pasaulio pardavimus akivaizdu, kad pirmą kartą istorijoje išmaniųjų telefonų pardavimai viršijo kompiuterių pardavimus.

Pernai buvo parduoti 488 milijonai išmaniųjų telefonų, o kompiuterių – 415 milijonų. Į kompiuterių pardavimų kiekį buvo įtraukti ir visi planšetiniai kompiuteriai.

Išmaniųjų telefonų pardavimai 2011 metais, lyginant su 2010 metais, augo 62,7 proc. Vien per ketvirtą 2011 metų ketvirtį buvo parduota 159 milijonai išmaniųjų, o augimas sudarė 56,6 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2010 metais. Žvelgiant į tokius skaičius galima daryti išvadą, kad išmanieji telefonai, anksčiau buvę nišiniai produktai, tapo masėms skirtu produktu.

Žvelgiant į gamintojus pirmoje vietoje žengia išmanieji su „Android“ operacine sistema. Ją savo telefonuose diegia keli telefonų gamintojai, šių įrenginių parduota virš 238 mln. (48,8 proc. viso pasaulio rinkos).

„Apple“ pardavė daugiau nei 93 milijonus „iPhone“ telefonų (vien per ketvirtąjį 2011 metų ketvirtį parduoti 37 milijonai). Tai leido „Apple“ tapti antra išmaniųjų telefonų rinkoje, užimant 19,1 proc. Žinoma, reikėtų įvertinti tai, kad „Apple“ savo įrenginiams kuria ir palaiko nuosavą operacinę sistemą „iOS“.

„Symbian“, besileidžianti „Nokia“ Saulė, buvo trečia pagal dydį operacinė sistema išmaniųjų telefonų rinkoje. 2011 metais buvo parduota 80,1 milijono įrenginių su „Symbian“ (16,4 proc. rinkos dalies).

Ketvirtoje vietoje liko „BlackBerry“ telefonuose naudojama „RIM“ operacinė sistema (51,4 mln. telefonų, 10,5 proc. rinkos dalies), penktoje – „Samsung“ sistema „Bada“ (13,2 mln. išmaniųjų telefonų, 2,7 proc. rinkos dalies).

„Windows Phone“ sistemą naudojančių išmaniųjų telefonų buvo parduota 6,8 milijono (1,4 proc. rinkos dalies). Likusią dalį sudarė kitos operacinės sistemos (5,4 mln. išmaniųjų telefonų, 1,1 proc. rinkos dalies).

Kompiuterių rinkoje taip pat užfiksuotas augimas. Lyginant su 2010 metais, pernai jų parduota 14,8 proc. daugiau. Tam įtakos turėjo ir vis didėjantis planšetinių kompiuterių populiarumas. Planšečių pardavimai augo išties įspūdingai – jų pernai parduota 29,4 mln. vienetų, net 274,2 proc. daugiau nei 2010-aisiais.

Per metus nešiojamųjų bei asmeninių kompiuterių pardavimai iš esmės nepasikeitė (209,6 mln. nešiojamųjų, 112,4 mln. asmeninių). „Netbook“ mažylių klasės pardavimai sumenko 25,3 proc.

Ekspertų nuomone, netolimoje ateityje gali nelikti „netbook“ klasės įrenginių, o asmeninių kompiuterių pardavimai turėtų dar labiau susitraukti. Šiek tiek mažesnis kritimas prognozuojamas nešiojamųjų kompiuterių pardavimams. Išaugęs planšetinių kompiuterių poreikis darys įtaką kompiuterių rinkai, tačiau iš esmės nepalies vis labiau augančios išmaniųjų telefonų rinkos.

Parengė: FWD.lt.

FWD.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT