Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 6d. 15:19

Išmanus būdas apsaugoti savo namus – ką apie jį žinote?

Namų saugumo sistema / 123rf.com nuotr.
Namų saugumo sistema / 123rf.com nuotr.

Anksčiau didelis piktas šuo, viską matantys kaimynai ir aukšta tvora, juosianti namą, būdavo vienintelė apsauga nuo neprašytų „svečių”, kai esate išvykęs. Dabar vargu ar rastumėme namus, kuriuose nebūtų įrengta signalizacija, tačiau net ir jai suveikus, ne visada esame tikri, kad apsaugos tarnyba spės atvykti laiku ir užkirsti kelią nusikaltimui ar nelaimei. Šiuolaikinės technologijos šioje srityje sparčiai patobulėjo. Dabar kiekvienas žmogus turi galimybę namuose įsirengti internetinę kamerą ir, naudodamasis savo išmaniuoju telefonu, bet kada pasižiūrėti, ar jo namuose ramu.

Internetinių kamerų šiuo metu galima įsigyti pačių įvairiausių, tačiau ne vienas technologijų portalų apžvalgininkas ar tinklaraštininkas yra išreiškęs susidomėjimą būtent „VIMTAG“ internetinėmis kameromis. Anot jų, šios kameros vienas iš paprasčiausių ir ekonomiškiausių sprendimų papildomai apsaugoti savo turtą. Ne tik namus, į kuriuos kas vakarą sugrįžtame, bet ir sodybas ar kitus objektus, esančius atokiau nuo kasdienio maršruto.

Itin palankius „VIMTAG“ kamerų įvertinimus elektroninės komercijos bendrovėje „Amazon.com“ pateikia ne tik apžvalgininkai, bet ir jas įsigiję vartotojai. Dar daugiau, 2016 metais šios kameros buvo įvertintos kaip geriausiai „Amazon.com“ tinkle parduodama namų apsaugos sistema.

Vos prieš keletą metų rinkoje pasirodęs prietaisas šiandien ėmė populiarėti masiškai. Nenuostabu – internetinės kameros kaina (priklausomai nuo modelio) vidutiniškai siekia 40-70 eurų. Ką gauname investavę šiuos pinigus?

Ryškus vaizdas – ir dieną, ir naktį

„ACME Europe“ vyr. produktų vadybininko Vidmanto Leniko teigimu, populiariausiu „VIMTAG“ kamerų modeliu jau keletą metų tendencingai išlieka „CP1“. Kokios raiškos vaizdą galime matyti per šią išmaniąją kamerą?

„Ir dieną, ir naktį matome tą patį vaizdą – 720 p arba 1280 x 720 raiškos. Jeigu paprasčiau, tai vaizdas yra HD raiškos. Kinta tik spalvos – naktį vaizdas tampa juodai baltas“, – į klausimą atsako V.Lenikas.

Tiesa, šie parametrai nėra vieninteliai, lemiantys vaizdo kokybę. „Ne ką mažiau svarbu yra tai, koks į kamerą integruotas jutiklis ir lęšis. Kameros „CP1“ lęšis yra 1 MP, nors rinkoje dažniausiai yra sutinkami 0,3 MP. Tai vaizdo kokybę keičia ženkliai“, – teigia pašnekovas.

Galimybės stebėti ir fiksuoti vaizdą

Tiems, kas svarsto apie papildomą namų apsaugą, natūraliai kyla klausimas, kokios yra „VIMTAG“ galimybės stebėti tai, kas vyksta jūsų namuose kol jūsų nėra?

„Stebėti savo namus galima nepertraukiamai naudojant programinę įrangą jūsų telefone, planšetėje ar standartinę kompiuterio naršyklę. Tereikia turėti internetą. Kitaip tariant, internetas privalomas dviejose vietose – ten, kur stovi kamera, ir ten, kur jūs esate“, – pasakoja V.Lenikas.

Namų saugumo sistema / 123rf.com nuotr.
Namų saugumo sistema / 123rf.com nuotr.

Informaciją, kurią fiksuoja išmanioji kamera, taip pat galima įrašyti į Micro SD kortelę. Persipildžius kortelės atminčiai, informacija yra rašoma ant viršaus, taip sukuriant nepertraukiamą įrašo ciklą.

„Kartu yra galimybė išsaugoti įrašą gamintojo talpykloje, kuri gali būti padėta bet kur, kur galima jungtis prie interneto. Arba vaizdą galite įsirašyti savo telefone, kai būnate prisijungę ir žiūrite gyvai, stebima informacija yra išsaugoma į katalogą, esantį telefone“, – papildomas galimybes fiksuoti vaizdą įvardija „ACME Europe“ atstovas.

Daugybė panaudojimo būdų

„ACME Europe“ Produktų plėtros skyriaus vadovo Igno Rumbučio teigimu, internetines „VIMTAG“ kameras dažniausiai renkasi tie, kurie nori užsitikrinti asmeninio turto saugumą: „Jeigu daug laiko praleidžiate ne namuose arba turite namą, sodybą kitame mieste ar net kitoje šalyje, visuomet galite pasižiūrėti, ar jūsų būstas yra saugus. Jei namuose laikote augintinių, tokia kamera taip pat pravers norint įsitikinti, kad augintiniai namų šiuo metu neniokoja.“

Kameros naudingos ir tuomet, kai stebimas objektas yra atitolęs nuo pagrindinio kelio, ir jį pasiekti specialiosioms tarnyboms ar apsaugai gali užtrukti ilgą laiką. Turėdami tokį įrengimą, visada galėsite patikrinti, ar išvažiuodami išjungėte lygintuvą, ar kanalizacijos vamzdžiai neprakiuro, ar kaimynai jūsų namų neužliejo ir pan.

Užlietas butas / 123rf.com nuotr.
Užlietas butas / 123rf.com nuotr.

„Galima pasirinkti režimą, nuo kada kamera pradės įrašinėti vaizdą: atsiradus judesiui arba prasidėjus tam tikram laiko intervalui. Net jeigu ir tuo metu nestebėsite vaizdo gyvai, įrašą galėsite peržiūrėti vėliau“, – pasakoja pašnekovas.

Be abejo, objekto stebėjimas ar veiksmo, vykstančio jame, įrašymas yra šeimos tarpusavio sutarimas, kuris neturi peržengti etikos ribų. „Kiekvienas asmuo turi teisę į privatumą, ir ši teisė neturėtų būti pažeista. Tačiau taisyklė nėra nauja – kai kiekvienas iš mūsų šiandien kišenėse turime išmaniuosius telefonus, kurie leidžia fiksuoti vaizdą, principai, kuriais vadovaujamės kasdien, galioja ir šiuo atveju.“

Informacija apsaugota taip, kaip bankuose

Dar vienas, itin aktualus aspektas, svarbus tiems, kas galvoja įsigyti išmaniąją kamerą savo būste – kibernetinis saugumas. Ar galime būti užtikrinti, kad vaizdas, kurį stebime ar fiksuojame savo įrenginiuose, nepateks į trečiųjų asmenų kontrolę?

V.Leniko teigimu, baimintis dėl to nereikėtų, kadangi gamintojas yra sukūręs savo apsaugos sistemą, kuri yra prilyginama bankuose naudojamos informacijos šifravimui.

„Ar duomenys yra saugūs? Taip, jie yra saugūs. Ar jų saugumo lygmuo – aukštas? Taip, aukštas. Ar kas nors gali įsibrauti ir kažką nutekinti? To neteko girdėti“, – reziumuoja pašnekovas.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT