Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 21d. 13:48

Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis: subalansuotas moterims, bet tinkamas ir vyrams

Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis
Gamintojo nuotr. / Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis

Sporto salėse sutinkame ir vyrų, ir moterų – pastarųjų gal net šiek tiek daugiau. Bėgimo takeliuose miškuose ar miestuose moterų taip pat netrūksta. Gal tik dviračius jos mina kiek rečiau. Tuo tarpu absoliuti dauguma sportinių pasiekimų stebėsenai skirtų išmaniųjų laikrodžių, apie kuriuos perskaitysite žiniasklaidoje, yra skirti vyrams. Ar tai reiškia, kad moteriškų laikrodžių nėra?

Anaiptol. Joks technologinių produktų gamintojas savo noru neatsisakytų pusės rinkos. Tokių laikrodžių gaminama apsčiai, tiesiog apie juos nerašoma, nes technologinių produktų apžvalgininkai dažniausiai būna vyrai. Bet pasistengsime šią spragą užtaisyti.

Tamsių spalvų, šiurkščių kampų ir stambaus korpuso laikrodis ant plonesnio moteriško riešo nei gražiai atrodytų, nei būtų lengvai suderinamas su kasdienine darbine veikla. O dėl ne idealaus prigludimo prie dilbio jis dar ir savo pagrindinę funkciją galimai atliks ne tobulai. Todėl, savaime suprantama, ir daugiau, ir mažiau patyrusioms sportininkėms siūlomos specializuotos, gražios ir mažos fizinio aktyvumo stebėjimo priemonės.

Štai, tarkim, „Huawei GT2“. Vertinant vien pagal išvaizdą galima būtų pamanyti, kad didesnioji ir mažesnioji laikrodžio versijos (su 42 ir 46 mm įstrižainės ekranais) yra net negiminingos. Skiriasi ne tik dydis ir formų švelnumas, aptakumas. Skirtumų esama ir ekrano apipavidalinime – mažesniosios versijos ekrano pakraščiuose nėra skaičiais sužymėto išorinio ciferblato. Vietoje jo – trimatis stiklas, sukuriantis „berėmio“ dizaino pojūtį. Na ir, žinoma, klasikinis elegantiškas dizainas – per daug nekrintantis į akį, bet jeigu kas nors dėmesį atkreips, tai tik tam, kad pagirtų.

Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis
Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis

Labiau damoms skirta „Huawei Watch GT2“ versija (nors neabejotinai tinkama ir vyrams) yra ir plonesnė, ir mažesnė, ir pritaikyta mažesniems riešams: jį galima segtis ant riešo, kurio apimtis yra nuo 13 iki 20 centimetrų. Mažesnis ir laikrodžio korpuso storis - „nurėžta“ 1,3 milimetro, iki 9,4 ,,. Atrodo mažai, bet iš tiesų susimažinti po 10 procentų iš visų pusių nėra taip lengva – laikrodžiams taip pat. Ir vizualinis skirtumas yra akivaizdus.

Apskritai visa „Huawei Watch GT“ laikrodžių linija visame panašių įrenginių peizaže išsiskiria savo akumuliatoriaus veikimo trukme. Didiesiems laikrodžiams baterijoje sukaupiamos energijos pakanka dviem savaitėms nepetraukiamo naudojimo esant tipiniam naudojimo lygiui. Pakankamai ilgai, kad net pamirštumėte, kur palikote laikrodžio kroviklio „tabletę“

Bet kuomet įrenginio korpusas mažinamas, įprastai labiausiai nukenčia būtent akumuliatoriaus talpa, nes kiti komponentai jau ir taip būna pasiekę savo miniatiūrizacijos ribas ir negali būti pakeisti ar pašalinti be didelės žalos naudojimo patirčiai. Tenka pripažinti, kad ir šiuo kartu akumuliatoriaus talpa nukentėjo – maždaug per pusę, iki savaitės. Bet daugumos artimiausių konkurentų išmaniųjų laikrodžių net „didžiosios“ versijos gali pasigirti vos perpus trumpesne veikimo trukme vienu įkrovimu, jau nekalbant apie palyginamo dydžio laikrodžius. O kai kuriems ir para tarp įkrovimų yra pakankamai ilgas laiko tarpas. Papildomas 42mm „Huawei Watch GT“ privalumas – perpus sumažėjusi tikimybė, kad pamiršite, kur pasidėjote kroviklį.

Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis
Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis

Funkciniu požiūriu abiejų dydžių laikrodžiai yra iš esmės identiški, jeigu neskaitytume kelių unikalių ekrano išvaizdos variantų ir į mažesnįjį netilpusio mikrofono ir garsiakalbio rinkinio. Pastarasis gal labai specifinėmis situacijomis ir būtų naudingas, bet tai tikrai nėra kasdienės būtinybės komponentas, tad ir čia didelės skriaudos nėra.

Kasdien reikalingas išmaniojo laikrodžio darbas atliekamas puikiai – galėsite išjungti savo telefono garsą ir pasikliauti laikrodžiu, kuris neleis praleisti nė vieno skambučio, nė vienos žinutės. Ir netgi galėsite pasirinkti, į kokių konkrečiai programėlių pranešimus laikrodis turėtų reaguoti įspėjančiuoju riešo suvibravimu.

Jutiklių rinkinys – akselerometras, giroskopas, optiniai pulso matuokliai, kompasas ir oro slėgio matuoklis – suteikia gana didelį laikrodžio galimybių spektrą. Tarkime, nuolat veikiantis pulso matuoklis visada stebi jūsų širdies ritmą (ir tą daro gana tiksliai) ir leidžia koreguoti fizinį aktyvumą pagal pageidaujamą „širdies zoną“. Akselerometro ir giroskopo derinys pasakys, koks jūsų greitis. O GPS siųstuvas neleis prarasti duomenų apie įveiktą trasą ir parodys įveiktą atstumą.

Pagal visus šiuos duomenis daugumai šio laikrodžio stebimų sporto rūšių (jų yra net 100!) su laikrodžiu sujungta „Huawei Health“ programėlė apskaičiuos, tarkime, jūsų greitį kiekviename įveikiamame kilometre, treniruotės metu sudegintas kalorijas, laiką, kurį dirbote vienoje ar kitoje širdies zonoje, o taip pat sudarys greičio, širdies ritmo ir aukščio virš jūros kitimo grafiką (jei jis buvo kintantis). O jau pabaigus sportuoti galima išmatuoti ir kraujo prisotinimo deguonimi lygį (SpO2), kuris informuoja apie plaučių funkcijos pajėgumą ir netgi leidžia įtarti, kad sergate kokiomis nors plaučių ligomis – pavyzdžiui, plaučių uždegimu.

Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis
Gamintojo nuotr./Išmanusis „Huawei GT2“ laikrodis

Be sportinių rodiklių stebėjimo laikrodis padės jums sužinoti, kiek tiksliai laiko išmiegojote naktį, taip pat pagal pulso kitimo greitį nustatys jūsų streso lygį ir pasiūlys atsipalaidavimo, kvėpavimo pratimus.

Gana neseniai į šios serijos laikrodžius buvo įdiegta ir nauja, tik moterims aktuali funkcija – fiziologinio ciklo stebėsena. Ši funkcija leidžia nurodyti esmines menstruacinio ciklo datas ir savybes, o pagal surinktą informaciją vėliau laikrodis pats praneš, kada artėja „tos dienos“ arba kada būna didžiausia tikimybė pastoti.

Elegantiška išvaizda nedideliame korpuse, platus funkcijų rinkinys ir specialiai moterims skirtos gudrybės yra priežastis, dėl kurios į šį laikrodį tikrai verta atkreipti dėmesį jei svarstote apie nedidelį pagalbininką sau ar naudingą dovaną brangiam žmogui.

Remiamas turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT