Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 7d. 12:05

Išmanusis telefonas vaikui: ką reikia žinoti, kad vėliau netektų gailėtis?

Vaikai su telefonais
Vida Press nuotr. / Vaikai su telefonais

Šiomis dienomis atrodo, kad vis jaunesni vaikiai naudojasi išmaniaisiais telefonais. Palikti su šiais įrenginiais, vaikai valandų valandas gali žaisti žaidimus ir žiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašus. Bet vaikai visados bus vaikai, todėl labiau tikėtina, kad jie sugadins ar pames išmanųjį telefoną. Bet mes galime sumažinti šią riziką, rašoma pranešime spaudai.

Patarimus apie tai, ko reikia imtis, kad skaitmeninės laisvės perteklius nepakenktų atžaloms, teikia bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai.

Abi populiariausios mobiliosios platformos, „Apple iOS“ ir „Google Android“, turi įmontuotą tėvų kontrolės įrankį, tačiau „Android“ leidžia vartotojams koreguoti daugiau nustatymų nei „iOS“. „Android“ telefonai turi dar vieną patrauklų bruožą: jie yra pigesni ir todėl juos galima daug lengviau pakeisti.

„Android“ išmaniojo telefono naudojimui reikalinga „Google“ paskyra, tačiau taisyklėse ir nuostatose nurodoma, kad tik asmuo, kuris yra 13 metų ar vyresnis, gali sukurti šią paskyrą. Jei dar neturite antros paskyros, kurią galite naudoti šiuo tikslu, turėsite ją susikurti. Vaikui nebūtina žinoti savo naujos paskyros slaptažodžio ir patartina įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą. Nereikia nė sakyti, kad autentifikavimas turėtų būti susietas su jūsų išmaniuoju telefonu, o ne su jūsų vaiko.

Jei tėvai naudoja „Android“ įrenginį, patartina sukurti bendrą šeimos paskyrą. Naudodami vieną sąskaitą, šeimos nariai gali dalintis mokamais pirkimais visuose savo įrenginiuose, taip pat leisti vaikams mokėti už pirkinius iš savo išmaniojo telefono (naudojant tėvų mokėjimo informaciją ir, žinoma, tik su tėvų sutikimu). Tokiu atveju visos funkcijos, kurias reikia patvirtinti, reikalaus sutikimo iš jūsų įrenginio arba slaptažodžio įvedimo jūsų vaikų telefone.

Jūs taip pat galite užkirsti kelią savo vaikams atsisiųsti suaugusiems skirtus žaidimus ar dainas su necenzūriniais žodžiais, naudojant „Google Play“ tėvų kontrolę. Norėdami tai padaryti, paleiskite „Google Play“ savo vaiko išmaniajame telefone, atidarykite meniu ir bakstelėkite Nustatymai → Tėvų kontrolė (Settings → Parental Controls). Įveskite PIN kodą – tokį, kurį lengva prisiminti, bet sunku atspėti jūsų vaikams. Reikalavimas įvesti PIN kodą neleis vaikui išjungti tėvų kontrolės valdiklių. Įvedę PIN kodą galite atskirai pasirinkti amžiaus apribojimus žaidimams, filmams ir muzikai.

Siekiant užkirsti kelią nekontroliuojamam interneto naudojimui ir geriau valdyti mobiliojo duomenų naudojimą, išjunkite mobiliuosius duomenis savo vaiko išmaniojo telefono nustatymuose ir naudodamiesi mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo savitos parinktimis. Tada, išmaniojo telefono nustatymuose, prisijunkite įrenginį prie namų „Wi-Fi“ tinklo. Žinoma, dabar jums reikės stebėti, kaip ir kiek šis išmanusis naudojamas jūsų namuose.

Išjungus mobiliuosius duomenis, internetas vaikams turėtų būti prieinami tik namuose. Tiesa, nemokamas belaidis internetas gali būti pasiekiamas bibliotekoje ar draugo namuose. Beje, perkant SIM kortelę savo vaikui, pasiteiraukite tiekėjo apie specialius planus ir galimybes vaikams. Šie planai ir parinktys paprastai turi papildomas funkcijas.

Žinoma, jūsų vaiko išmaniajame telefone įdiegti žaidimai yra skirti vaikams, tačiau vis tiek būkite budrūs. Vaikai gali praleisti neribotą laiką žaisdami „Angry birds“. Žaidimų trukmės ribojimas naudojant integruotus „Android“ įrankius yra sudėtingas, todėl ieškokite specializuotų tam skirtų programėlių.

Paskutinis nustatymas: ekrano užraktas. Įjunkite ekrano užraktą, kad apsaugotumėte išmanųjį telefoną nuo vaikų klasės draugų ir kitų asmenų, kurie galėtų pasinaudoti šiuo įrenginiu. Tai galite padaryti per Nustatymai → Apsauga arba Nustatymai → Užrakinimo ekranas (Settings → Security or Settings → Lock screen). Užtikrinkite, kad jūsų vaikas gali patogiai naudotis PIN kodu, kuris atrakina telefoną. Be to, nustatykite užrakto ekraną, kad būtų rodoma paprastoji kontaktinė žinutė arba tik jūsų telefono numeris, tam atvejui, jei telefonas būtų pamestas, o jį surastų svetimas asmuo.

Atminkite, programinė įranga ir nustatymai nepakeičia nuolatinės tėvų priežiūros. Domėkitės, kaip jūsų vaikas naudoją savo išmanųjį telefoną. Kalbėkitės su juo apie saugų naršymą internete ir telefoninius žaidimu, ir visados būkite pasiruošę, kad vaikas suras būdų, kaip apeiti jūsų „išmaniųjų telefonų naudojimo planą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT