Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 26d. 14:07

Išrinkta nauja VGTU Taryba

VGTU Tarybos pirmininkas S. Leonavičius
VGTU nuotr. / VGTU Tarybos pirmininkas S. Leonavičius

Šią savaitę paaiškėjo naujosios Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos sudėtis. Tarybos pirmininku antrai kadencijai perrinktas technologinės įrangos pramoninėms nuotekoms valyti lyderio UAB „Traidenis“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius. Tarybą sudaro 11 narių, kurių pirmasis darbas – jau birželio 7 d. įvyksiantys rektoriaus rinkimai.

Galimybę eiti šias pareigas antrą kartą S. Leonavičius vertina kaip jam parodytą pasitikėjimą, o kartu ir kaip didelę atsakomybę: „Penkerių metų darbas VGTU Taryboje man leido sukaupti daug vertingos patirties. Ją panaudosiu antrąkart eidamas šias pareigas ir užtikrindamas universiteto iškeltų tikslų siekimą – VGTU matomumo tarptautinėje erdvėje didinimą, aktyvų darbą su partneriais bei naujų paiešką. Taip pat stengsimės užtikrinti gražų bendradarbiavimą tarp VGTU Senato, Tarybos, Rektorato ir visos universiteto bendruomenės“.

S. Leonavičius vadovaujama VGTU Taryba išsiskyrė tuo, kad dirbo visuomeniniais pagrindais. Pirmininko siūlymu VGTU Tarybos nariai atsisakė jiems priklausančio atlygio ir šias lėšas skyrė studentų projektų įgyvendinimui. Finansavimas atiteko tokiems unikaliems projektams, kaip biosignalais valdomo rankos protezo gamyba, 3D atspausdintos ortopedinės avalynės ir jos komponentų gamyba, roboto, važiuojančio vertikaliai stulpu, kūrimui ir kitiems.

S. Leonavičius, kaip naujasis tarybos pirmininkas, teiks pasiūlymą tęsti šią iniciatyvą ir paremti studentų idėjas, kurias jie galėtų įgyvendinti VGTU Mechanikos fakulteto Techninės kūrybos ir inovacijų centre bei naujajame kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“.

VGTU Tarybos pirmininko pavaduotoju išrinktas UAB „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius. Taryba sudaryta iš išorės verslo ir asociacijų bei VGTU akademinės bendruomenės atstovų. Jos nariais šiemet tapo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, VšĮ Nacionalinės plėtros instituto atstovas Mindaugas Kiznis ir AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius; vidiniais nariais išrinkti – Filosofijos ir komunikacijos katedros vedėjas Tomas Kačerauskas, Informacinių sistemų katedros vedėjas Dalius Mažeika, Kelių katedros vedėjas Virgaudas Puodžiukas, Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros vedėjas Juozas Valivonis, Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas.

Studentus taryboje atstovaus VGTU Studentų atstovybės prezidentė Laura Ladietaitė.

VGTU Taryba renkama 5 metams, tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Apie VGTU

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia“ reitinguose VGTU užima 45 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 3 mokslo centruose, 33 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT