Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 15:11

Įvertinkite dirbtinio intelekto galią: vos įžiūrimą 124 metų senumo filmą pavertė 4K raiškos kūriniu

Originalūs Louiso Lumiere'o užfiksuoti kadrai šiais laikais atrodo labai prastai
Stopkadras / Originalūs Louiso Lumiere'o užfiksuoti kadrai šiais laikais atrodo labai prastai

Kai 1896-aisiais įvyko šio trumpametražio filmo premjera, „L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat“ buvo laikomas kino stebuklu. Bet palyginus su šių dienų kino filmais, nespalvoto ir 124 metų senumo filmo kokybė yra visiškai primityvi.

Tačiau Denisas Shiryaevas rado būdą parodyti, kaip šis filmas atrodytų, jei būtų įrašytas, naudojant modernesnes technologijas.

D.Shiryaevas pasitelkė dirbtinį intelektą ir šio filmo vaizdo kokybę pakėlė iki 4K raiškos ir 60 kadrų per sekundę.

„L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat“ filme („Traukinio atvykimas į La Ciotat’ą“) ir pavaizduota tik tiek, kas yra teigiama jo pavadinime: traukinys, atvykstantis į stotį.

Originalaus filmo, išleisto 1896-aisiais, kokybė yra tikrai prasta ir stotyje esančių žmonių bruožų beveik neįmanoma įžiūrėti.

D.Shiryaevas šio filmo apdorojimui panaudojo dvi vaizdo įrašų patobulinimo programas: „Deep-Aware Video Frame Interpolation“ ir „Gigapixel AI“. Taip filmas buvo „išvalytas nuo vizualinio triukšmo“, tapo ryškesnis ir sklandesnis.

Beje, pasak legendos, kai 1896-aisiais įvyko šio filmo premjera, žiūrovai taip patikėjo ekrane matomu vaizdu, jog baimindamiesi, kad į juos įvažiuos traukinys – net išbėgo iš kino salės. Sunku net įsivaizduoti kaip jie būtų sureagavę, pamatę tokios kokybės vaizdo įrašą.

Žemiau galite pamatyti visas tris „L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat“ filmo versijas: 1-oji yra originali, 2-ąja rėmėsi Denisas, o 3-ioji yra D.Shiryaevo sukurta filmo versija.

VIDEO: ARRIVÉE D'UNE TRAIN A LA CIOTAT- LOUIS LUMIÈRE
VIDEO: L'Arrivée d'un train à La Ciotat (Louis Lumière, 1896)
VIDEO: [4k, 60 fps] Arrival of a Train at La Ciotat (The Lumière Brothers, 1896)

Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT