Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 13:44

„Jabra Elite Sport“: kiekvieno sportininko svajonė

ACC Distribution nuotr./Jabra Elite Sport ausinės
ACME Europe nuotr./Jabra Elite Sport ausinės

Lietuvoje galbūt ne per daugiausiai girdėta amerikiečių įmonė „Jabra“ anksčiau anapus Atlanto garsėjo kaip laisvų rankų įrangos gamintojai, tad veikiausiai nėra labai nuostabu, kad ta pati įmonė nusprendė žengti ir į santykinai panašių produktų – sportui skirtų ausinių – rinką. Ir padarė tai labai solidžiai.

Kiekvienas mėgėjas pasportuoti ir tuo pačiu girdėti muziką žino, kad aplink kaklą tabaluojantys ausinių laidai yra gana stipriai erzinantis dalykas. Dar labiau erzina, kai tie patys laidai būna nutįsę iki kišenės, kur tūno telefonas. Ir jeigu iki telefono nutįsusius laidus su pusiau belaidėmis „Bluetooth“ ausinėmis sugebėjo pašalinti jau daugybė sportininkams skirtų ausinių gamintojų, tai šių laidų atsisakyti visiškai – ir dar taip, kad įranga iš ausų neiškristų – sugebėjo tik keletas itin pasikausčiusių įmonių.

Ir netgi tarp tokių puikiai žinomų gamintojų, kaip „Apple“, „Sony“ ar „Bose“, šiame straipsnyje apžvelgiamų ausinių gamintojai – „Jabra“ – sugeba itin stipriai išsiskirti vos ne pagal visus parametrus.

Privalumų gausa

Visų pirma – „Elite Sport“ ausinių modelio forma yra tokia, kad į ausis jos įsisriegia itin tvirtai, patogiai ir be jokios rizikos iškristi. Tiesa, norint jaustis tikrai patogiai, naujiems tokių ausinių savininkams teks paeksperimentuoti – standartinėje ausinių komplektacijoje yra net 6 rinkiniai į ausis kišamų pagalvėlių (3 silikoniniai ir trys iš elastingos, ausies formą „įsimenančios“ medžiagos) ir trys rinkiniai tvirtinimui ausyje skirtų skirtingo dydžio žiedelių, kurie įtvirtina ausines tarp ausų vingių. Kartais galimybių kiekis gali erzinti, tačiau, šiuo atveju, tai yra labai svarbus privalumas, kuria leidžia idealiai pritaikyti ausines specialiai savo ausims.

ACME Europe nuotr./Jabra Elite Sport ausinės
ACME Europe nuotr./Jabra Elite Sport ausinės

Visų antra – jos yra atsparios vandeniui ir prakaitui (apsaugos nuo aplinkos poveikio standartas IP67), tad nesvarbu, ar nuspręsite pabėgioti per kaitrą ir prakaitas nuo jūsų tekės upeliais, ar išbėgsite per rudeninį lietų, ar netgi bandysite su jomis paplaukioti – jos ištikimai gros.

Trečia ir būtina gerų ausinių savybė – gera garso kokybė. Žinoma, įrašų studijose naudojamoms ausis apgaubiančioms savybėms šie maži į ausis įkišami technikos stebuklai prilygti negali, tačiau atkuriamo garso kokybė yra tikrai neprasta – garsas yra gerai subalansuotas, jame netrūksta nei žemų, nei aukštų dažnių, o aukštos kokybės garsas be iškraipymų išlaikomas pagarsinus net iki maksimumo – ir jis tikrai nėra menkas. Ne mažiau garso kokybei svarbu ir patikimas „Bluetooth“ ryšys – signalas, kuriuo iš telefono perduodama muzika į šias ausines, niekada netrūkčioja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Jabra Elite Sport“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Jabra Elite Sport“

Visi šie privalumai tikrai praves rudenėjančiu oru pasimėgauti norintiems sportininkams ar ilgus pasivaikščiojimus gamtoje mėgstantiems žmonėms. Taip pat jaunimui, kurie grįžę į mokyklas ar studijų vietas nori pertraukėlių metu atsipalaiduoti klausydamiesi mėgstamos muzikos.

Tūzas rankovėje

Bet kad ir kokie dideli būtų šie privalumai, jie nublanksta prieš bene naudingiausią „Jabra Elite Sport“ savybę – matuoti pulsą tiesiai ausyje. Maža to, apie pulso matavimo rezultatus šeimininkui balsu praneša ta pati ausinė, taip pat galinti patarti, kad galbūt jau būtų laikas mažinti tempą arba atvirkščiai, spustelėti ir pakelti širdies ritmą iki pageidaujamos pulso zonos.

ACME Europe nuotr./Jabra Elite Sport ausinės
ACME Europe nuotr./Jabra Elite Sport ausinės

O ką jau kalbėti apie itin gudrią programėlę, kuri kiekvienam sportininkui padės pasirinkti tokį užsiėmimų intensyvumą bei dažnumą, kad rezultatai būtų artimiausi asmeniniams tikslams. Norint kuo labiau pritaikyti fizinį krūvį prie asmeninių naudotojo galimybių, programėlė siūlo atlikti nemažą kiekį tyrimų (tam netgi pas sporto medikus eiti nereikės – pakaks ausinių ir programėlės išmaniajame telefone).

Tarp šių testų – ir deguonies pasisavinimo bei panaudojimo efektyvumo testas, vadinamas VO2max, ir Cooperio testas ištvermei nustatyti, ir ortostatinis širdies susitraukimų dažnio testas, ir širdies dažnio ramybės būsenoje patikrinimas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Jabra Elite Sport“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Jabra Elite Sport“

Programėlė, žinodama asmenines fizines naudotojo galimybes ir nuolat matuodama sportavimo intensyvumą, pati praneš, kiek yra atsistatęs sportininko organizmas ir kada būtų efektyviausia pradėti naują treniruotę.

Treniruočių planai neapsiriboja ėjimu, bėgimu ir dviračio mynimu (ir lauke, ir ant treniruoklio) – programėlėje siūlomi ir specializuoti crossfit pratimų rinkiniai, iš kurių galėsite rinktis priklausomai nuo siekiamo rezultato, ir galėsite susidaryti savo treniruočių planus. Galimybės bemaž neribotos – tereikia pasirinkti ko norite ir turėti pakankamai valios siekti užsibrėžto tikslo.

Ausinių pakuotėje yra specialus dėklas, kuris atlieka ir įkroviklio funkciją – kai būna visiškai įkrautas, jis ausines gali įkrauti dar tris kartus

Vienu įkrovimu ausinės gali groti muziką ir stebėti jūsų fizinį aktyvumą iki trijų su puse valandų, tad daugumai sportininkų to turėtų visiškai pakakti – išimtimi galbūt būtų tik olimpinio tempo nesiekiantys maratonų bėgikai. Be to, ausinių pakuotėje yra specialus dėklas, kuris atlieka ir įkroviklio funkciją – kai būna visiškai įkrautas, jis ausines gali įkrauti dar tris kartus. Jeigu skubate – nebūtina ausinių krauti maksimaliai. 15 minučių turėtų pakakti tokiam įkrovimo lygiui, kad galėtumėte klausydamiesi muzikos sportuoti ištisą valandą – daugumai sportininkų-mėgėjų to visiškai pakanka.

Tad, nors ausinių kaina iš pirmo žvilgsnio neatrodo labai maža (Lietuvoje skirtingose prekybos vietose ji svyruoja apie 240 eurų), jų teigiamų savybių rinkinys puikiai pateisina tokią kainą – sutaupyti nervai dėl netrukdančių laidų ir sutaupytas laikas dėl didesnio treniruočių efektyvumo, užtikrinamo ausinių ir programėlės derinio, yra tikrai verti mokamos sumos.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT