Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV įmonė „Exadel“ Lietuvoje samdys daugiau programuotojų

Programuotojas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Programuotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią vasarą biurą Vilniuje įkūrusi JAV programinės įrangos gamintoja „Exadel“ skelbia apie plėtrą: atidaromi biurai Kaune ir Klaipėdoje. Dviejuose naujuose „Exadel“ biuruose planuojama sukurti mažiausiai 35 naujas darbo vietas IT specialistams ir programuotojams.

„Exadel“ biure Vilniuje šiuo metu dirba 17 darbuotojų, daugiausia – JAVA ir JAVA Script programuotojų, tačiau iki metų pabaigos pirmąjį kompanijos biurą Lietuvoje planuojama plėsti iki 20-25 darbuotojų, kitąmet – iki 50-60 žmonių komandos. Tuo „Exadel“ plėtra Lietuvoje neapsiriboja: 3 darbuotojai jau pradėjo darbus Klaipėdoje, artimiausiu metu uostamiesčio biurą planuojama plėsti iki 15-20 žmonių, o duris atveriantis kompanijos padalinys Kaune turėtų sukurti apie 20-30 naujų darbo vietų.

Iki metų pabaigos pirmąjį kompanijos biurą Lietuvoje planuojama plėsti iki 20-25 darbuotojų, kitąmet – iki 50-60 žmonių komandos.

Pasak „Exadel LT“ direktoriaus Dmitrijaus Bereščanskio, tokią sparčią plėtrą Lietuvoje nulėmė ne tik čia esanti darbuotojų pasiūla, bet ir institucijų pagalba.

„Exadel“ veikla apima dvi sritis. Technologinių inovacijų paslaugas, padedančias „Exadel“ klientams rasti naujausiomis technologijomis paremtus IT sprendimus verslui, bei debesų kompiuterija paremtą platformą „Appery.io“. Platforma, šiuo metu turinti daugiau nei 200 tūkst. registruotų vartotojų visame pasaulyje, suteikia verslui galimybę kurti programėles išmaniesiems įrenginiams.

Daugiau nei 850 darbuotojų JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje turinti kompanija Lietuvoje planuoja ne tik didinti darbuotojų skaičių, bet ir plėsti funkcijas: „Kuo stipresnę komandą turėsime Lietuvoje, tuo daugiau projektų bus galima vykdyti iš čia“, – pasakoja D. Bereščanskis. Jo teigimu, kompanijos ateities planuose yra ir tyrimų veiklos perkėlimas į Lietuvą bei glaudesnis bendradarbiavimas su šalies ugdymo įstaigomis.

„Bandome megzti ryšius su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Kauno technologijų universitetu, taip pat Vilniaus universitetu. Kituose padaliniuose, pavyzdžiui, Baltarusijoje, kur „Exadel“ turi 400 žmonių komandą, labai daug dėmesio skiriama jaunų specialistų ugdymui: periodiškai daugiau nei 100 studentų grupėms organizuojami praktiniai mokymai, maždaug ketvirčiui jų vėliau pasiūlomas darbas. Tikiuosi, kad ateityje panaši sistema bus diegiama ir Lietuvoje.“

Šiuo metu „Exadel“ pardavimų skyrius, analitikai įsikūrę JAV, kur parduodama 85 proc. „Exadel“ paslaugų, o projektų lyderiai – didesniuose padaliniuose. Dalis darbuotojų Lietuvoje periodiškai stažuojasi JAV.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT