Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 18d. 14:53

JAV Karinės oro pajėgos žada revoliuciją – iki 2020 m. pristatys lazeriais ginkluotus lėktuvus

Naikintuvas F-15. Su F-ąį JAV karinės oro paėgos šįmet išmėgino lazerinius finklus
Scanpix nuotr. / Su F-15 JAV karinės oro pajėgos šįmet išmėgino lazerinius tinklus

Ginklų kūrimas pasiekė visiškai naują lygį. Pastaruoju metu karo lėktuvų industrija išgyveno radikalius pokyčius, o dabar, pasak ekspertų, artėja energijos ginklų, įskaitant ir lazerinius, era, skelbia CNN.

JAV Karinių oro pajėgų laboratorija (AFRL) sako, kad iki 2020 m. pademonstruos veikiantį lazerinį ginklą koviniame lėktuve.

Didesnius lėktuvus apginkluoti lazeriais jau buvo įmanoma iki šiol, tačiau didesnis iššūkis yra sukurti mažesnius lazerius, kurie būtų pakankamai galingi ir tiktų karo lėktuvas.

AFRL dirba ir dar prie vieno projekto, kuris panašus į gynybinio skydo technologijas iš filmo „Star Trek“

Skrendant beveik garso greičiu veikiančios jėgos ir vibracijos šį uždavinį daro sudėtingą. Tačiau, pasak Kelly Hammetto, vyriausiojo AFRL inžinieriaus, iššūkiai bus išspręsti per ateinančius penkerius metus.

AFRL dirba ir dar prie vieno projektu, kuris panašus į gynybinio skydo technologijas iš filmo „Star Trek“: lazerinis burbulas 360 laipsnių kampu suptų JAV kovinį lėktuvą. Burbulas galėtų sunaikinti įvairius objektus, pavyzdžiui, raketas ar kitus erdvėlaivius, kurie prisiartintų prie JAV armijos lėktuvo.

Kad būtų sukurtas toks skydas reikia bokštelio, kuris neinterferuotų su lėktuvo aerodinamika. Tokį bokštelį jau išbandė AFR kartu su „Lockheed Martin“ ir JAV Pažangių gynybos projektų agentūra – DARPA.

Naujų ginklų prototipai turėtų būti išbandyti vadinamuose ketvirtos kartos koviniuose lėktuvuose, sako JAV Karinių oro pajėgų vadas generolas Herbertas Carlisle'as. Pasak jo, ginklų prototipai gegužės mėnesį buvo išbandyti su „F-15 Eagle“.

Generolas įsitikinęs, kad tradicinių ir lazerinių ginklų mišinys visiškai pakeis mūšio lauką per 20–25 metus.

Lazeriniai ginklai veikia taip: jie į taikinius nukreipia labai stipriai koncentruotus lazerio spindulius, kurie įkaista taip stipriai, kad lengvai sudegina ir sunaikina taikinį.

Karyboje būtų naudojami kietųjų kūnų lazeriai, kurie generuoja lazerio spindulius, pavyzdžiui, pumpuodami energiją į kietą kristalinę medžiagą.

Naujosios lazerinės technologijos vadinamos gynybinėmis. Kariškiai nežada atakuoti priešo kovotojų mirtinais lazerio spinduliais. Lazeriai, pasak H. Carlisle'o, būtų naudojami priešininkų transporto priemonių arba infrastruktūros naikinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT