-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV saugumo agentūra gali įmontuoti sekimo aparatūrą į kompiuterių įrangą dar iki tol, kol ši pasiekia pirkėjus

Po ilgus metus trukusių spekuliacijų, kad elektroniniai įrenginiai saugumo agentūrų gali būti pasiekiami naudojant vadinamas „galines duris“ (angl. – back door“), Nacionalinės JAV saugumo agentūros (NSA) katalogas rodo, kad tokie metodai jau egzistuoja. Be to, gali būti, kad NSA įmontuoja sekimo įrangą į daugelio įmonių įrangą dar prieš jai pasirodant prekyboje, rašo „Spiegel“.
Šnipinėjimas
Šnipinėjimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kai kalbama apie modernią didžiausių pasaulio įmonių kompiuterių tinklų apsaugą, antras pagal dydį pasaulyje apsaugos gamintojas „Juniper Networks“ nesikuklina, girdamas savo vardą ir reklaminiuose lankstinukuose teigia, kad jų produkcija yra ideali, siekiant apsaugoti didžiausias bendroves ir kompiuterių duomenų centrus nuo atakų iš išorės.

Įmonė sako, kad jos specialūs kompiuteriai veikia labai greitai ir yra geriausi savo klasėje. Nepaisant visų šių įtikinėjimų, yra viena institucija, nuo kurios apsaugoti negali ir ši įmonė – tai NSA.

Ir tai dar ne viskas. Dokumentuose skelbiama, kad speciali NSA „Tailored Access Operations" grupė gali pasiekti kompiuterinę įrangą dar iki tol, kol ši pasiekia vartotojus.

„Spiegel“ matytuose dokumentuose rašoma, kad NSA padalinys, vadinamas ANT, rado kelią beveik į visų saugumo įmonių įrenginius, tarp jų – ir JAV rinkos lyderį „Cisco“, jų konkurentus iš Kinijos „Huawei“, taip pat ir masinių produktų gamintojus, kaip „Dell“.

Šie specialūs NSA agentai, gali susekti visą mūsų skaitmeninį gyvenimą – nuo kompiuterių centrų iki individualių kompiuterių, nuo nešiojamųjų kompiuterių iki mobiliųjų įrenginių. Atrodo, kad kiekvienai spynai ir kiekvienam kodui ANT turi savo priešnuodžių.

Toks įspūdis aplanko peržiūrėjus 50 puslapių dokumentą. Jame pateikiamas sąrašas atrodo kaip užsakymų paštu katalogas, leidžiantis NSA darbuotojams užsisakyti technologijas, kurios leistų sekti įtariamuosius. Kataloge nurodoma ir įsilaužimo kaina, kuri svyruoja nuo nulio iki 250 tūkst. dolerių.

„Juniper“ atveju, konkretaus skaitmeninio užrakto vardas yra FEEDTROUGH. Ši kenkėjiška programa gali kitoms NSA programoms padėti patekti į pagrindinius kompiuterius. Be to, dėl FEEDTROUGH šios programos gali išgyventi net ir po programinės įranGos atnaujinimo.

Tokiu būdu JAV valdžios šnipai gali patys visuomet būti kompiuterių tinkluose. Kataloge teigiama, kad FEEDTROUGH buvo įdiegta „daugelyje tikslinių platformų“.

Ir tai dar ne viskas. Dokumentuose skelbiama, kad speciali NSA „Tailored Access Operations" grupė gali pasiekti kompiuterinę įrangą dar iki tol, kol ši pasiekia vartotojus.

Didžiosios bendrovės, kaip „Cisco“, sako nieko panašaus apie NSA metodus negirdėjusios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius