Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 10:50

Jei pamatysite skraidančią lėkštę, žinokite: tai kinai

Kiniška skraidanti lėkštė
Twitter nuotr. / Kiniška skraidanti lėkštė

Penktojoje Kinijos sraigtasparnių parodoje Tiandzine galima pamatyti daug įvairių orlaivių. Tačiau nei vienas iš jų neatrodo toks keistas kaip šis. Ši skraidanti lėkštė, vadinama „Labai dideliu baltuoju rykliu“, demonstruoja naujas karinės aviacijos technologijas.

Neskelbiama, kas sukūrė šį maketą (panašu, kad jis neskraido), tačiau manoma, kad tai - vienos iš „Aviation Industry Corporation of China“ (AVIC) įmonės kūrinys. Aprašyme teigiama, kad tai - sraigtasparnis, įtraukęs svarbiausius AH-64, CH-53, KA-52 ir kitų sraigtasparnių konstrukcijos privalumus. Čia taip pat rašoma, kad ši skraidanti lėkštė galės skristi labai dideliu greičiu ir pasitarnaus informacinio karo laukuose. Iš to galima suprasti, kad šis orlaivis turės elektroninės karybos priemones.

Šioms nuotraukoms pasklidus internete, žmonės nesunkiai surado ir kiniškuose puslapiuose publikuotą schemą. Joje matoma panaši skraidanti lėkštė su turboventiliatoriniu varikliu, trijų ratų važiuokle ir visiškai uždaru, aptakiu korpusu. Galima nuspėti, kad tokia forma reikalinga siekiant greičio ir STEALTH savybių, tačiau greičiausiai dabartinis maketas būtų lengvai pastebimas egzistuojančiais radarais.

Twitter nuotr./Kiniškos skraidančios lėkštės eskizai
Twitter nuotr./Kiniškos skraidančios lėkštės eskizai

Brėžinyje pavaizduota dviejų žmonių įgula. Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į porą raketų. Akivaizdu, kad „Labai didelis baltasis ryklys“ galėtų gabenti įvairios ginkluotės, greičiausiai skirtos antžeminiams taikiniams naikinti. Toks orlaivis taip pat galėtų vykdyti ir žvalgybos misijas, nors, panašu, kinai jį mato kaip elektroninės karybos įrankį, skirtą priešo ryšiams trikdyti.

Tai, beje, nėra pirmas toks projektas. Amerikiečiai anksčiau testavo ne vieną skraidančios lėkštės formos orlaivį. Buvo stengiamasi sukurti tokią vertikaliai kylančią skraidyklę, kuri leistų pakilti virš mūšio lauko ir apsižvalgyti bei trumpais atstumais gabenti krovinius. Tiesa, šis kinų išradimas yra gerokai didesnis.

Kinijos aviacijos pramonė yra labai gyvybinga, o karinės technologijos vystosi anksčiau nematytais tempais. Tačiau sunku įsivaizduoti šią skraidančią lėkštę pakylant artimiausiu metu. Pirmieji bandymai ar apskritai jokios datos programoje dar nėra numatytos arba tiesiog nėra skelbiamos.

Technologijos.lt
Komentarai
Temos: 2 Aviacija Kinija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:26
02:04
00:59

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT