Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 15:17

Jie jau skraido: „BelugaXL“ su didžiausiu pasaulyje krovinių skyriumi perduoti komercinei tarnybai

Krovininis lėktuvas „Airbus BelugaXL“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Krovininis lėktuvas „Airbus BelugaXL“

Milžiniškas banginio formos lėktuvas pradėjo savo darbą. Trijų aukštų „BelugaXL“ yra skirtas pakeisti esamus „Airbus“ krovininių lėktuvų parko senbuvius ir skaičiuojama, kad naujieji lėktuvai krovinių pervežimo pajėgumus padidins 30 proc.

Gigantiškasis „BelugaXL“ į orą pirmą kartą pakilo 2018-ųjų liepą, tačiau tai buvo tik šio lėktuvo bandymų pradžia.

Per daugiau nei metus įvyko 200 bandomųjų skrydžių ir ore buvo praleista daugiau nei 700 valandų, kol galiausiai 2019-ųjų lapkričio mėn. Europos aviacijos saugos agentūra lėktuvui suteikė sertifikatą.

„BelugaXL“ yra 63 metrų ilgio ir 8 metrų pločio krovininis lėktuvas, su pačiomis didžiausiomis krovinių sekcijomis tarp visų pasaulyje egzistuojančių krovininių lėktuvų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvo pakrovimo būdas – labai neįprastas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvo pakrovimo būdas – labai neįprastas

„BelugaXL“ į orą gali pakelti iki 51 tonos krovinį ir jį nugabenti į 4000 km nutolusią vietą.

„BelugaXL“ architektūra pagrįsta „Airbus A330-200 Freighter“ ir lėktuvas yra varomas poros „Rolls Royce Trent 700“ variklių.

Pirmasis iš šešių „BelugaXL“ lėktuvų savo pirmąjį komercinį skrydį atliko šių metų sausio 9 dieną ir naujieji lėktuvai kol kas dirbs drauge su savo pirmtakais – „BelugaSL“. Jie dar bus naudojami iki 2025-ųjų, o vėliau jų vietą visiškai užims naujieji „BelugaXL“.

Beje, bendra keliamąja galia „BelugaXL“ vis dar gerokai atsilieka nuo vienintelio pasaulyje užbaigto „Antonov An-255 Mriya“ lėktuvo – „Airbus“ gali pakelti vos kiek daugiau nei 50 tonų svorio krovinį, o su „Antonovu“ galima gabenti net 180 tonų. Kita vertus, „Antonovo“ krovininio skyriaus tūris yra 1300 m³, o „Airbus“ – net 1500 m³.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT