TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti, kai „Microsoft“ įrašo „Windows 10“ neatsiklausus vartotojų

„Windows 10“
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / „Windows 10“
Šaltinis: 15min
62
A A

„Microsoft“ be vartotojų sutikimo naujausią „Windows 10” operacinę sistemą įrašo jau nuo vasario pradžios, tačiau per pastarąsias kelias dienas tokių atvejų padaugėjo, skelbia infoworld.com. Apie tai, kad operacinė sistema įrašoma be vartotojų leidimo, pirmadienį pranešė ir 15min skaitytojai.

Operacinės sistemos įrašymas gali būti pradėtas ir tuo metu, kai kompiuteriu atliekama užduotis. Priklausomai nuo įrenginio senumo ir konfigūracijos, atnaujinimo įrašymas gali trukti nuo valandos iki kelių. „Windows 10“ versija užima 3,5–6 GB. 

Anksčiau vartotojų buvo periodiškai atsiklausiama, ar jie sutinka įsirašyti „Microsoft“ operacinę sistemą, tačiau nuo vasario „Microsoft“ atnaujinimo statusą pakeitė iš pasirinktinio į rekomenduojamą. Nuo tada visiems vartotojams, kuriems atnaujinimai siunčiami automatiškai, „Windows 10” yra arba bus atsiųsta automatiniu būdu.

Norintiems išvengti automatinio „Windows 10“ įrašymo reikėtų pasikeisti atnaujinimo statusą į pasirinktiną. Deja, dėl vienos ar kitos priežasties su senąja versija norintys ir toliau dirbti vartotojai dažnai susigriebia tik tuo metu, kai sistema jau pradeda atsinaujinti savarankiškai.

„Windows 10“ įrašoma automatiniu būdu
„Windows 10“ įrašoma automatiniu būdu

Senoji versija sugrąžinama tik valandai

Kai kompiuteryje automatiškai įrašoma „Windows 10“, reikia pasirinkti, ar vartotojas sutinka su naudojimosi taisyklėmis. Štai šiuo metu galima lengvai susigrąžinti buvusią operacinės sistemos versiją – jeigu vartotojas atsisako sutikti su taisyklėmis, „Windows 10“ „susivynioja skudurus“ ir pasišalina, užleisdama vietą buvusiai versijai.

Tačiau tuo viskas nesibaigia. Kai kompiuterio ekrane sušvinta buvusioji „Windows“ versija, anot „15min“ skaitytojo, akimirksniu vėl pasirodo pranešimas, kad po valandos prasidės sistemos atnaujinimas į „Windows 10“. Šiuo atveju gali neveikti ir minėtas atnaujinimo statuso pakeitimas.

Tiesa, „Microsoft“ atstovai teigia, kad vartotojas sugrįžti prie senosios operacinės sistemos turi vieną mėnesį, o ne valandą, tereikia daryti taip, kaip skelbiama bendrovės puslapyje.

Kaip išvengti nesibaigiančio prievartinio šokinėjimo tarp operacinės sistemos versijų? Norintys naudoti seną operacinės sistemos versiją, turėtų savo „Windows“ versijos atnaujinimų istorijoje rasti atnaujinimą kb3035583, pavadinimuGet Windows 10 app“ ir jį ištrinti.  („Windows Update“ –  „View update history“ ir „Installed Updates“).

Šį veiksmą reikia atlikti tuo metu, kai vartotojui valandai sugrąžinama senoji „Windows“ versija. Perkrovus kompiuterį būsite išvaduotas nuo brukte brukamo operacinės sistemos atnaujinimo ir galėsite „Windows 10“ įsirašyti tuo metu, kai pats to norėsite.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT