Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką „Facebook“ žino apie savo narius?

„Facebook“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“
Šaltinis: ITbaze.lt
0
A A

Duomenų nutekėjimas iš Bostono policijos visuomenei leido sužinoti, kaip atrodo „Facebook“ naudotojo informacija, JAV teisėsaugos organų reikalavimu pateikiama policijai.

Kompanija „Facebook“ prokuroro reikalavimu atsiuntė dokumentus apie vartotoją Philipą Markoffą. Žinoma, ši informacija konfidenciali ir neturėjo tapti visiems prieinama, tačiau įvyko būtent taip.

23 metų medicinos studento dosjė užima 71 puslapį. Tarp policijai pateiktų duomenų – asmeniniai vartotojo pranešimai, susirašinėjimas, nuotraukos, kuriose kiti vartotojai jį pažymėjo, informacija apie vartotojo prisijungimus (data, laikas, IP adresas).

Tai toli gražu ne visa apie P.Markoffą surinkta informacija, o tik ta, kurios prašė prokuroras.

Daugiau informacijos apie save pavyko gauti Maxui Schremsui. Šis teisės fakulteto studentas sukūrė interneto svetainę „Europe versus Facebook“ (liet. Europa prieš „Facebook“). Gerai žinodamas Europos Sąjungos (ES) įstatymus, M.Schremsas nusiuntė „Facebook“ padaliniui Europoje užklausą, prašydamas atsiųsti visų asmeninių duomenų, kuriuos socialinis tinklas sukaupė apie jį per 3 metus, kopiją.

Pagal ES įstatymus, bet kuri Europos kompanija privalo pateikti tokią informaciją per 40 dienų. M.Schremsui paštu buvo atsiųstas kompaktinis diskas su PDF failu, užimančiu kelis šimtus megabaitų, kurį sudaro apie 1 200 puslapių. Visa informacija suskirstyta į 57 kategorijas (darbas, draugai, politinės pažiūros, nuotraukos ir t.t.). Buvo pateikta net vartotojo anksčiau pašalinta informacija. Savo interneto svetainėje M.Schremsas pateikia instrukciją, kaip gauti iš „Facebook“ savo dosjė.

Neseniai atsirado galimybė atsisiųsti visus savo duomenis iš „Facebook“. Anketos nustatymuose tereikia pasirinkti „Download a copy of your Facebook data“ punktą.

Čia galite rasti policijai perduotą P.Markoffo „Facebook“ informaciją.

ITbaze.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT