Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 8d. 16:37

Kaip dažnai norėtumėte įkrovinėti išmanųjį laikrodį?

Huawei Watch GT2
Gamintojo nuotr. / Huawei Watch GT2

Daugeliui žmonių į antraštėje pateiktą klausimą norėtųsi intuityviai atsakyti „niekada“. Tačiau, kadangi gyvename pasaulyje, kur nėra vienaragių ir ugnimi alsuojančių drakonų, bet už tai galioja fizikos dėsniai, tikrasis atsakymas turėtų būtų „kartą per savaitę“.

Bent jau tokio tikslo siekia daugelio sportui ar bendram sveikatos būklės stebėjimui skirtų laikrodžių gamintojai. Siekia, bet ne visiems sekasi vienodai – „FitBit“ flagmanas „Versa 2“ įprastai išlaiko 5 dienas be įkrovimo, „Samsung Galaxy Watch Active 2“ – nuo 24 iki 60 valandų, priklausomai nuo naudotojo fizinio aktyvumo, o naujausio, 5 kartos „Apple Watch“ tikslas – atlaikyti 18 nuolatinio naudojimo valandų po įkrovimo visą naktį.

Bet visi jie nublanksta prieš visai kitų tikslų siekiantį „Huawei Watch GT 2“, kurio akumuliatorius po vieno įkrovimo veikia net ne savaitę, kuri yra tarsi tolima kelrodė žvaigždė pagrindiniams konkurentams, o ištisas dvi. Ir pasiūlo nė kiek ne siauresnį, o kai kuriais atžvilgiais ir geresnį funkcijų spektrą. Tiesa, tokia veikimo trukmė būdinga tik didesniajam, labiau vyriškam riešui tinkančiam 46 mm skersmens laikrodžiui. Mažesnis 42 mm skersmens laikrodis, labiau pritinkantis plonesniam riešui, iš tiesų atlaiko „tik“ savaitę.

Gamintojo nuotr./Huawei Watch GT2
Gamintojo nuotr./Huawei Watch GT2

Matant tokius akumuliatorių veikimo trukmės skirtumus natūraliai kyla noras suabejoti, ar tikrai tie fizikos dėsniai visiems veikia vienodai ir išsiaiškinti, kaip laikrodyje tilpo tas ugnimi alsuojantis drakonas, nuolat papildantis akumuliatorių.

Bet, kaip sakė mokslinės fantastikos klasikas Arthuras C. Clarke'as, bet kokia pakankamai pažangi technologija yra neatskiriama nuo magijos. Ir norint išsiaiškinti, kur yra ta magija, teks nerti į technologines gelmes.

Kas laikrodyje naudoja energiją? Daugiausiai – ekranas. Didesniajame laikrodyje naudojamas 454 x 454 taškų raiškos AMOLED technologijos ekranas. Mažesniajame – 390 x 390 taškų. AMOLED technologijos naudojimas reiškia, kad kai ekranas juodas, jis visiškai „nekainuoja“ papildomų sąnaudų. O aktyvus jis stengiasi būti kuo trumpiau – maždaug 5 sekundes po įjungimo ar prisilietimo. Norint galima įjungti nuolatinį laiko rodymą ekrane, bet tokiu atveju naudotojas įspėja, kad akumuliatoriaus veikimo trukmė sumažės perpus.

Energija reikalinga ir jutiklių rinkiniui. Laikrodyje yra akcelerometras, giroskopas, kompasas, barometras, optinis širdies susitraukimų dažnio jutiklis, aplinkos šviesos jutiklis. Nepamirškime ir ryšio priemonių – laikrodis su aplinka bendrauja „Bluetooth“ ryšiu, be to, susisiekinėja su GPS palydovais.

O kas tą energiją taupo? Turbūt pirmiausiai paminėjimo verta laikrodžio operacinė sistema ir programėlių optimizacija. „Huawei“ atsisakė labai universalios „Google Wear OS“ ir specialiai laikrodžiams sukūrė savo „Lite OS“. Ar galingos ir dinamiškos operacinės sistemos atsisakymas yra didelis trūkumas? Vargu. Nepaisant itin stipraus „Google“ užnugario, šią sistemą rasite tik labai nedidelėje dalyje išmaniųjų laikrodžių, kurių įvairovė yra milžiniška. Mat ta sistema yra lėtoka, reikalauja galingų procesorių ir greitai suryją visą akumuliatoriaus energiją – labai nedaug laikrodžių laikrodžių su „Wear OS“ gali pasigirti ilgiau nei parą veikiančiu akumuliatoriumi (tarp jų – ir „Huawei“ eksperimentas, „Watch 2“, be raidelių GT). Be to, ir „Wear OS“ veikimo patikimumas daugelyje laikrodžių kelia abejonių.

Tuo tarpu „Lite OS“ buvo sukurta su labai konkrečiu tikslu: tik „Huawei“ laikrodžiams ir tik „Huawei“ sukurtoms laikrodžio programėlėms, kurių visiškai pakanka ir aktyviam sportavimui, ir mažiau aktyviam sveikatos stebėjimui, ir įprastinėms laikrodžio funkcijoms atlikti (pvz, suvibruoti gavus žinutę ar kai ateina laikas keltis). Ir netgi pridėta keletas papildomų funkcijų: kompaso, veikiančio maždaug 3-4 laipsnių tikslumu ir barometro.

Antras komponentas, užtikrinantis, kad kroviklio laikrodžiui ieškotumėte tik kas dvi savaites – dar viena labai specifinė „Huawei“ gudrybė, kuri oficialiai pasauliui pristatyta rugsėjo pradžioje, technologijų parodoje „IFA Berlin“. Tai – dėvimiesiems įrenginiams skirtas procesorius „Kirin A1“. Jis ne tik užtikrina pakankamą įrenginio našumą (galų gale, ir procesorių, ir laikrodžių operacinę sistemą kūrė ta pati įmonė, todėl visi komponentai buvo pritaikyti sklandžiam sąveikavimui), bet ir rūpinasi, kad energijos sąnaudos būtų kiek galima mažesnės, nes nuolat optimizuoja vykdomus procesus.

Beje, neįprastai ilga akumuliatoriaus veikimo trukmė yra ne šiaip deklaruojami teoriniai duomenys apie stalčiuje gulintį laikrodį, kurio visos funkcijos išjungtos – numatyta, kad visas dvi veikimo savaites laikrodis nebus nuimamas nuo riešo ir be perstojo matuos naudotojo pulsą, o miego metu – miego kokybę, kad per parą pusantros valandos reikės matuoti fizinio aktyvumo parametrus su padėties nustatymu naudojant GPS technologijas, kad per dieną bus priimami 50 žinučių, 6 skambučiai ir skambės trys žadintuvai, kad jo ekranas bus įjungiamas po 200 kartų per dieną. Todėl taupesniems naudotojams toks laikrodis gali „groti“ netgi ilgiau.

Partnerio turinys
Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT