Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išauklėti „Facebook“ naujienų srautą, kad matytumėte tai, ko norite

Socialinis tinklas „Facebook“ nepaliaujamai koreguoja savo naujienų srauto sudarymo algoritmą, kad matytumėte kuo daugiau informacijos, kuri, socialinio tinklo algoritmo kūrėjų manymu, jums yra svarbi, rašo popsci.com
„Facebook“ logotipas
„Facebook“ logotipas / Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu vykdomi keli svarbūs pokyčiai: ateityje matysite mažiau pranešimų, kuriuos paskelbė verslo įmonės, prekių ženklai ir žiniasklaida, ir daugiau žinučių, kurias parašys šeimos nariai bei draugai.

Toks nusiteikimas mažinti sraute matomų naujienų kiekį ir didinti asmeninių ryšių svarbą feisbuke yra puikiai tinkamas žmonėms, kurie su savo artimaisiais ryšį palaiko būtent per socialinius tinklus. Bet ką daryti, jeigu būtent feisbukas jums yra pagrindinė priemonė stebėti žinias, atkeliaujančias iš jūsų pamėgtų šaltinių? Galite rankiniu būdu „išmokyti“ naujienų srautą rodyti būtent tai, ko jums reikia.

Štai kaip tai padaryti.

Nusistatykite prioritetus

Visų pirma, turėsite nuspręsti, kurie žmonės ir kurie puslapiai jus domina labiausiai. Kadangi įrašai jūsų naujienų sraute atsiranda ne chronologine tvarka, tokių prioritetų nustatymas leis socialiniam tinklui nuspręsti, kieno įrašus parodyti aukščiausiai.

Prisijungę prie feisbuko svetainės kompiuteryje spustelėkite pele ties trim taškeliais, esančiais greta „News Feed“ (liet. „Naujienų sklaidos kanalai“) nuorodos. Pasirinkite „Edit Preferences“ (liet. „Keisti nustatymus“). Tuomet spustelėkite „Prioritize who to see first“, kad galėtumėte išsirinkti, kurių kontaktų įrašus norėtumėte matyti pirmiau, aukštesnėse naujienų srauto pozicijose.

Kadangi pirmenybės naujienų sraute negalite išskirti tiems puslapiams ar žmonėms, kurių sekėju ar draugu nesate, galite išplėsti jus dominančių informacijos šaltinių spektrą. Tai galite padaryti tame pačiame nustatymų puslapyje spustelėję ties žemiau esančia „Discover Pages that match your interests“ nuoroda.

Ekrane pamatysite sąrašą viešų puslapių (ne asmeninių paskyrų), kurie jus gali dominti. Jeigu iš tiesų pamatysite tai, kas jums gali atrodyti aktualu, spustelėkite mygtuką „Like“, ir feisbukas integruos to šaltinio įrašus į jūsų naujienų srautą. Taip pat paieškos langelyje galite įrašyti konkrečių jus dominančių šaltinių pavadinimus. Jeigu norite konkretaus šaltinio žinias matyti aukščiau, nueikite į to šaltinio puslapį socialiniame tinkle ir paspaudę mygtuką „Following“ pažymėkite parinktį „See first“. (liet. „Prenumeruojama“ ir „Pamatyk pirmas“). Taip užtikrinsite, kad jums svarbių informacijos šaltinių žinutės jūsų naujienų sraute bus rodomos aukščiau. Lygiai tokiu pačiu būdu – nuėjus į asmeninį puslapį – kilstelėti į aukštesnes naujienų srauto pozicijas galite ir jus dominančių asmenų įrašus.

Telefone – atskirai

Naujienų srauto sandarą atskirai galite nusistatyti ir savo išmaniojo telefono programėlėje. Šiuos nustatymus rasite palietę tris horizontalias juosteles ekrano viršutiniame dešiniame kampe, o tuomet pasirinkdami „News Feed Preferences“ (šią parinktį rasite kiek žemiau).

Ką skaityti?

Kokie žmonės ir kokios įstaigos skelbia jus iš tikrųjų dominančias žinutes? Gali būti, kad jau senokai peržiūrėjote savo pamėgtus puslapius, tad dar kartą tai padarius galėsite pašalinti jūsų jau nebedominančias paskyras ir į stebimų paskyrų sąrašą įtraukti naujas, labiau atitinkančias jūsų šiandienius interesus.

Jeigu norite nukeliauti atgal į praeitį ir sužinoti, kas jus domino anksčiau, feisbuko svetainėje paspauskite nuorodą „Pages“ („Puslapiai“). Pasirinkite „Liked Pages“, suraskite langelį su užrašu „Review Liked Pages“ ir spauskite „Get Started“ („Pradėti“). Ir taip, lietuviški kai kurių nuorodų vertimai nėra pateikiami.

Atsivėrusiame lange galite atšaukti „palaikinimus“ jau nebedominantiems feisbuko puslapiams – susirikiuokite juos pagal tai, kada paskutinį kartą jais domėjotės, bus aiškiau, kurių iš jų galima atsisakyti be jokios žalos sau. O jeigu norėtumėte atrasti naujų susidomėjimo objektų – pavyzdžiui, naujienų svetainių – „Liked Pages“ lange, viršutinėje parinkčių juostoje rasite pasiūlymų, atrinktų pagal įvairius kriterijus (pvz., „Top Suggestions“ arba „Geriausi pasiūlymai“ ar „Local Picks“).

Peržiūrėkite, ką matote

Naujienų srauto pritaikymams savo reikmėms yra tęstinis procesas: net kol sukate pelės ratuką ir leidžiatės žemyn savo naujienų srauto juosta, galite pakoreguoti tos juostos turinį.

Tarkime, randate įrašą, kuris jums nepatinka. Ties juo spustelėkite žemyn rodančią varnelę (arba tris horizontalius taškelius) viršutiniame dešiniame pranešimo kampe ir pasirinkite „Hide“ („Slėpti įrašą“). Kai įrašą paslėpsite, „Facebook“ algoritmai pradės jums rodyti mažiau to asmens ar puslapio pranešimų. Taigi, toks „slėpimas“ leis ne tik šią akimirką, bet ir ateityje matyti mažiau jūsų nedominančio ar jums nepatinkančio turinio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius