Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 23d. 12:54

Kaip nulūžęs „Skype“ veikė įžymybių gyvenimą: vieni puolė į paniką, kiti nepastebėjo, kad neveikia „Skype“

Pavadinimas
„Skype“ logotipas / „Skype“

Trečiadienio vakarą sutrikęs „Skype“ darbas sukėlė didelį rezonansą ne tik Lietuvoje. Daugelis pasaulio piliečių, įpratusių bendrauti virtualiai, arba visai liko be ryšio, arba persikėlė į „Facebook“, gmail.com ar kitas analogiškas svetaines. Kiti tiesiog nepastebėjo, kad „Skype“ neveikia.

15min.lt pasiteiravo skirtingų profesijų atstovų, ar jie pastebėjo „Skype“ darbo sutrikimus ir kaip tai pakeitė jų kasdienybę.

Politika

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovo spaudai Lino Balsio, prezidentūros darbui „Skype“ trikdžiai įtakos neturėjo, mat prezidentūros darbuotojai šia paslauga nesinaudoja. „Ne, įtakos darbui tikrai neturėjo. Aš asmeniškai šia programa nesinaudoju, kiek man žinoma, nesinaudoja ir kiti darbuotojai“, – 15min.lt sakė L.Balsys.

Savo ruožtu interneto platybes gerai išmanantis politikas Artūras Zuokas teigia, kad nors „Skype“ programa naudojasi, didelės įtakos jo darbams šios programos problemos neturėjo.

„Skype“ programa naudojuosi, tačiau ne itin dažnai. Šios programos trikdžiai įtakos mano darbui ar kitai veiklai neturėjo, nes „Skype“ naudojuosi tada, kai būnu užsienyje, kad būtų pigesni pokalbiai.

`arūno Mažeikos/BFL nuotr./Linas Balsys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Linas Balsys

Tiesa, naudojuosi „Skype“ ir kai kuriems pokalbiams Lietuvoje, tačiau jei ši programa staiga išnyktų, didelės žalos nepajusčiau“, – sakė A.Zuokas.

Pramogų pasaulis

Nutrūkusi pokalbių programos „Skype“ veikla sujaukė ir kai kurių garsių žmonių gyvenimą. Aktyviai šia programa besinaudojanti muzikos vadybininkė ir buvusi Alano Chošnau mylimoji Aida Žiliūtė teigė dar trečiadienio vakarą pastebėjusi, kad „Skype“ neveikia. Ji prisipažino, kad „nulūžusi“ programa sujaukė ir kai kuriuos darbus.

„Iš tiesų „Skype“ gedimas šiek tiek sukliudė – turėjau apsikeisti failais darbo reikalais ir nepavyko. Teko naudotis elektroniniu paštu, nors, žinoma, „Skype“ siųsti duomenis gerokai patogiau. O pokalbiams teko pasirinkti socialinius tinklalapius. Šie ūžte ūžė nuo pasipiktinusių draugų“, – šypsojosi moteris.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Linas Adomaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Linas Adomaitis

Ji teigė, kad reiškinys buvo panašus į masinę paniką. „Žmonės tiesiog nebemoka kitaip bendrauti nei per „Skype“, – konstatavo ji.

Dainininkas Linas Adomaitis taip pat naudojasi „Skype“, tačiau ne kasdien – dažniau per šią programą skambina užsienyje esantiems draugams. „Net nepastebėjau, kad neveikia. Naudojuosi „Skype“, tačiau aktyviau tenka bendrauti socialiniu tinklalapiu „Facebook“, reikalus tvarkau elektroniniu paštu“, – sakė atlikėjas.  

Humoristo Vytauto Šerėno laidoje „Dviračio šou“ kuriamas Bratkos personažas neatsilieka nuo technologinių naujovių ir naudojasi „Skype“ programa. Tačiau, V.Šerėno teigimu, tai tik jo personažo įvaizdžio dalis, nes pats humoristas minėta programa nesinaudoja.

„Nesinaudoju ta programa, nesu ir „Facebook“ narys. Žinau, kad per „Skype“ galima pasikalbėti su kitu žmogumi per atstumą vienas kitą matant. Nė karto neteko pačiam ja naudotis, nes visada turiu po ranka telefoną ir, jei ką, griebiu ir skambinu, nes per „Skype“ ne visada galima žmogų pagauti. Telefonu žmogų galima pasiekti bet kuriuo metu“, – tikino V.Šerėnas. Vyras teigė esant reikalui su bičiuliais bendraujantis elektroniniu paštu.

Dainininkas Jurgis Didžiulis dažnai naudojasi „Skype“ programa, kuri padeda susisiekti su giminaičiais ir bičiuliais, esančiais gimtojoje Kolumbijoje.

„Naudojuosi, bet net nepastebėjau, kad kažkas neveikė – „Skype“ nėra pagrindinė mano bendravimo priemonė bent šiomis dienomis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./InCulto koncertas 15min redakcijoje
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„InCulto“ koncertas „15min“ redakcijoje

Reguliariai naudojuosi ta programa, darbe ji labiausiai praverčia norint persiųsti didelius failus, taip pat padeda susisiekti su žmonėmis iš užsienio“, – tvirtino J.Didžiulis.

Dainininko teigimu, jei ši programa ilgą laiką neveiktų, ieškotų alternatyvių nemokamų bendravimo programų.

„Nežinau, ar tai, kas atsitiko su „Skype“, yra stichinis dalykas, bet jei programa neveiktų ilgai, turėtų atsirasti kažkoks pakaitalas – nepradėsime juk skambinti telekomo tarifais į Kolumbiją“, – juokėsi dainininkas.

V.Šerėno personažas „Dviračio šou“ laidoje apie „Skype“, „Facebook“ ir kitas programas: 

Temos: 2 Panika Skype
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT