Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 5d. 17:01

Kaip šaltis veikia išmaniuosius telefonus ir kaip juos apsaugoti?

Niagaros kroklį sukaustė šaltis
„Scanpix“/AP nuotr. / Niagaros kroklį sukaustė šaltis

Išmanieji telefonai šaltą temperatūrą gali atlaikyti kur kas geriau nei šilumą, tačiau didelis šaltis taip pat gali paveikti telefonų vidinius komponentus ar visiškai juos sugadinti.

„PC World“ prieš kelerius Suomijos Techniniame tyrimų centre specialioje laboratorijoje atliko tyrimus, kurie parodė, kad jokio gamintojų modeliai negebėjo atlaikyti didesnio nei -40 laipsnių šalčio, o geriausiai šalčio eksperimentuose pasirodė „Samsung“ išmanieji, prasčiausiai – „Apple“.

Tiesa, nuo to laiko telefonai patobulėjo, tačiau atsparių šalčiui telefonų vis dar nėra ir užtenka didesnės nei -10 laipsnių temperatūros, kad telefonai nebefunkcionuotų.

Taip pat skaitykite: kaip apsaugoti išmaniuisius telefonus nuo gedimų žiemą?

Senkanti baterija

Baterijos išsekimas yra vienas greičiausiai pastebimų šalto oro padarinių.

Baterijos išsekimas yra vienas greičiausiai pastebimų šalto oro padarinių. Sušalę išmanieji telefonai gali akimirksniu išsijungti dėl išsikrovusios baterijos.

Esant žemai temperatūrai ličo jonų pagrindu veikiančiose baterijose vyksta cheminiai pokyčiai, baterija yra priversta dirbti sunkiau, kad palaikytų telefono temperatūrą.

Pirminė intuityvi reakcija dėl šalčio išsijungus telefonui yra noras jį ir vėl įjungti, tačiau tai nėra gera idėja – įjungimas gali sukelti ilgalaikių gedimų, todėl geriausia telefoną nunešti į šilą patalpą ir kurį laiką leisti jam atšilti.

Ekrano problemos

Išmanieji telefonai su LCD ekranais, kurių dauguma, šalčio paveikiami kur kas labiau, nei, pavyzdžiui, su AMOLED.

Telefonus su LCD ekranais turintys vartotojai greičiausiai yra pastebėję, kad ekranas šaltyje į prisilietimus reaguoja ne taip greitai, taip pat gali išsilieti ekrano spalvos ar tekstas.

LCD ekranai sudaryti iš skirtingų sluoksnių. Skystieji kristalai yra sudėti tarp poliarizacinių filtrų ir elektrodų, o už ekrano yra plonos tranzistorių juostos sluoksnis, kuris padeda reguliuoti ekrane rodomus pikselius.

Kai nukrenta temperatūra, skystųjų kristalų meždiagos klampumas didėja eksponentiškai, todėl pikseliai šaltyje kur kas lėčiau keičia spalvą. Kai šaltis itin didelis, pikseliai nespėja pakeisti spalvų, todėl ekrane matomi išblukimai ir dėmės.

Be to, šaltyje nukritę ekranai gali greičiau sudužti, nes šaltis sukietina ekranų paneles.

Vidinių komponentų iššūkiai ir apsauga

Esant itin žemai temperatūrai išmanieji telefonai gali susidurti ir su vidinių komponentų sutrikimais – gali sugesti duomenų apdorojimo funkcijos, šaltyje esantys telefonai sunkiau skaito SIM korteles.

Ilgą laiką telefonus palaikius šaltoje patalpoje ar, pavyzdžiui, lauke esančiame automobilyje per naktį, įnešus juos į šiltą patalpą įrenginiai gali būti paveikti garų kondensato, kuris susikaupia po ekranu.

Vienintelis veiksmingas patarimas žiemą – laikyti telefonus kuo arčiau kūno ir, esant dideliam šalčiui, kaip įmanoma labiau riboti naudojimąsi. Padėti apsaugoti telefonus gali ir specialūs apsauginiai dėklai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT