Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 15d. 10:50

„Kaspersky Lab.“ užfiksavo jubiliejinį, 25-milijonąjį kompiuterio virusą

Kompiuterinis virusas
Photos.com / Kompiuterinis virusas

Kompiuterių saugumo sprendimų kūrėja „Kaspersky Lab.“ paskelbė, kad užfiksavo jubiliejinę, 25-milijonąją kenkėjišką programą. Tai „Koobface“ vardu pavadintas kirminas, kuris atakuoja tarptautinių socialinių tinklų „Facebook“ bei „MySpace“ vartotojus.

„Jubiliejiniu tapęs „Koobface“ kirminas socialinių tinklų vartotojams siunčia pranešimus, kurie atrodo kaip žinutės iš draugų, su nuoroda į vaizdo įrašą. Kai vartotojas nori peržiūrėti įrašą, jam pasiūloma atnaujinti „Flash Player“ programą. Tačiau vietoje atnaujinimo į kompiuterį parsiunčiamas ir įdiegiamas „Koobface“ kenkėjas, kuris leidžia nusikaltėliams nuotoliniu būdu sekti ar valdyti kompiuterį“, – naujo viruso veikimo principą aiškino oficialaus „Kaspersky“ produkcijos platintojo Lietuvoje – bendrovės „Atviros informacinės sistemos“ – projektų vadovas Andrius Šaveiko.

Sparti „Koobface“ virusų skverbtis patvirtina tai, apie ką jau anksčiau perspėjo „Kaspersky Lab.“ saugumo ekspertai – kibernetiniai sukčiai vis dažniau virusų skleidimui pasinaudos socialiniais tinklais. Specialistai kalba ir apie tai, kad naujai kuriamos grėsmės yra įmantrios ir vieninteliai galimi jų „priešnuodžiai“ – patikima saugos programinė įranga. Vartotojai, turintys „Kaspersky Lab.“ antivirusinę programinę įrangą, gali būti ramūs – programa apsaugo nuo visų žinomų „Koobface“ kirmino Net-Worm.Win32.Koobface grėsmių.

„Kaspersky Lab.“ atstovo teigimu, kasmet kenkėjiškų programų daugėja geometrine progresija. 2008 metais, palyginus su 2007-aisiais, kenkėjų padaugėjo maždaug 10 kartų – nuo 2,2 mln. iki 20 milijonų. 25 milijonų virusų užfiksuota nuo 1997 m., kai buvo įkurta „Kaspersky“ bendrovė.

Pasaulyje pirmuoju kompiuteriniu virusu laikomas pakistaniečių brolių Basit ir Amjad Alvi sukurtas „Brian“ virusas. Šį kodą kūrėjai parašė tam, kad apsaugotų savo sukurtą programinę įrangą nuo nelegalaus jos kopijavimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT