Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kibernetinių atakų prieš Lietuvą organizatorius galima atskleisti tik su viena sąlyga

Programišius
123rf nuotr. / Programišius
Šaltinis: Lrt.lt
9
A A

Užsienyje pasislėpusių internetinių atakų organizatorius įmanoma surasti tik tada, jei bendradarbiaus visos grandys, sako informacinių technologijų ekspertas Džiugas Paršonis. „Kai kurių grandžių galai gali būti paslėpti ir globojami pačių valstybių ar tam tikrų institucijų. Tokiu atveju nebus bendradarbiaujama ir nebus atskleista paskutinė grandis“, – pastebi jis.

Pasak D. Paršonio, internetinės atakos vyksta visame pasaulyje, nepaisant to, ar šalys pažangios. „Galima būtų išskirti dvi šių atakų rūšis: vienos yra chuliganizmas arba protesto aktas (tokias atakas vykdo žinoma grupė „Anonymous“), kai interneto svetainė užpuolama, prieštaraujant prieš kokius nors valstybės sprendimus.

Antros rūšies atakas vykdo grupė, spėjama, turėdama kokių nors valstybių ar specialiųjų tarnybų užsakymą ir globą“, – aiškina jis.

D.Paršonio teigimu, pastarais užpuolimas visai neseniai buvo surengtas prieš Estiją, ir, nors niekas nekalba atvirai, panašus atvejis gali būti įvykęs ir

„Login“ nuotr./Interneto bei rinkodaros specialistas, žurnalistas, tinklaraštininkas Džiugas Paršonis.
„Login“ nuotr./Interneto bei rinkodaros specialistas, žurnalistas, tinklaraštininkas Džiugas Paršonis.

Lietuvoje. „Apsisaugojimas nuo tokių atakų taip pat yra kelių rūšių. Pirmiausia, galima tiesiog atjungti informacijos srautą iš užsienio, palikti galimybę prisijungti prie svetainės tik iš vidaus.

Toks apsisaugojimo būdas labai grubus – nesiaiškinama, kas bando į mus kreiptis internetu, ar tai daroma draugiškai, ar nedraugiškai“, – pastebi D. Paršonis.

Anot specialisto, užsienyje pasislėpusių atakų organizatorius įmanoma surasti tik tada, jei bendradarbiaus visos grandys.

Užsienyje pasislėpusių atakų organizatorius įmanoma surasti tik tada, jei bendradarbiaus visos grandys.

Taip pat jis sako, kad kai kurių grandies dalys gali būti paslėptos ir globojamos pačių valstybių ar tam tikrų institucijų. Tokiu atveju, tvirtina D.Paršonis, nebus bendradarbiaujama ir nebus atskleista paskutinė, ataką įvykdžiusi, grandis.

„Kai kurių grandžių galai gali būti paslėpti ir globojami pačių valstybių ar tam tikrų institucijų. Tokiu atveju nebus bendradarbiaujama ir nebus atskleista paskutinė grandis“, – sako D. Paršonis.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT