Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinija buvo pagrobusi 15 proc. pasaulio interneto srauto

Kompiuteriai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuteriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kinija anksčiau šiemet 18 minučių buvo pagrobusi 15 proc. viso pasaulio interneto srauto. Šiuo srautu keliavo ir slapta informacija tarp JAV Vyriausybės bei karo vadovybės, rašoma JAV Kongresui pateiktoje ataskaitoje.

Valstybės valdomos Kinijos telekomunikacijų kompanijos kanalais balandžio 8 dieną kurį laiką buvo pertransliuojama 15 proc. viso interneto srauto, praneša Telegraph.co.uk. Šiame sraute buvo iš JAV Senato, Gynybos departamento, NASA, Prekybos departamento ir kitų institucijų siųstų e.laiškų.

Šis incidentas sukėlė kalbų, kad Kinija galėjo surinkti slaptos informacijos iš tuo metu siųstų e.laiškų. Kiti specialistai mano, kad Kinija išbando kompiuterinį ginklą, kuris galėtų sutrikdyti užsienio serverių interneto srautą.

Kinija tai vadina atsitiktiniu incidentu. Tačiau JAV ir Kinijos Ekonomikos bei saugumo apžvalgos komisijos kasmetėje ataskaitoje rašoma, kad incidentas galėjo būti tyčinis.

„Su incidentu susijusi informacija aiškiai nenurodo, ar tai buvo atlikta tyčia ir, jei taip, tai kokiu tikslu. Vis dėlto kompiuterių saugumo ekspertai pastebi, kad tai galėjo turėti žalingų pasekmių“, – rašoma ataskaitoje.

„Mes nežinome, kas su informacija buvo atlikta, kai jie ją gavo. Kai vyksta tokie dalykai, man kyla klausimas, kas galėtų būti suinteresuotas informacija iš Gynybos departamento ir Vyriausybės. Tikriausiai, ne universiteto studentas, – sakė komisijos narys Larry Wortzelis. – Ką darytumėte, jei 18 minučių turėtumėte visą e.pašto srautą iš ir į svarbiausias šalies institucijas? Svarbiausia jums būtų surinkti visų komunikavusių pusių interneto adresus.“

Nors slapta informacija prieš išsiunčiant užkoduojama, Kinijos Vyriausybė turi pagrindinį atkodavimo raktą (angl. encryption master key), kuris gali būti panaudotas bandant iššifruoti duomenis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT