Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl ateityje į kino teatrą eisime vis rečiau?

Samsung televizorius
Partnerio nuotr. / Samsung televizorius
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
2
A A

Dėl nuolatinių inovacijų televizorių ekranų kokybė ištobulėjo tiek, jog žiūrovai gali pasijusti tarsi žiūrintys filmą kino salėje. Ypač įspūdingai naujieji televizoriai atrodo parduotuvėse, kai specialus apšvietimas išryškina pačias geriausias ekranų savybes, tačiau kas lemia kokybišką vaizdą prie bet kokio namų apšvietimo ar net tiesiai į ekraną šviečiant saulei?

Su „Quantum dot“ milijardas atspalvių

„Quantum dot“ technologiją šiemet naujausiuose televizoriuose pritaikė kompanija „Samsung“. Kaip teigia S. Kostjucenka, „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos pardavimų vadovas, naujausios kartos „Quantum dot“ ekranai užtikrina itin ryškų, realistišką vaizdą ir gerą kontrastą net prieš saulę, be to, naudoja mažiau energijos.

VIDEO: Samsung SUHD TV Ultra Black technologija

„Quantum dot“ – ekranų gamyboje naudojamos nanodalelės, sudarytos iš puslaidininkių medžiagų. Šie plika akimi neįžiūrimi šviesos elementai skleidžia itin tikslias raudoną, žalią, mėlyną spalvas, kurios tarpusavyje nesimaišo, todėl sukuria platų tikslių spalvų diapazoną televizoriaus ekrane. „Quntum dot“ ekranus turinčiuose televizoriuose „Samsung SUHD TV“ išreiškiama daugiau nei milijardas gamtos atspalvių, o tai yra 64 kartus daugiau nei įprastuose televizoriuose“, – paaiškina S. Kostjucenka.

„Ultra Black“ technologija sugeria šviesą

Po „Samsung“ inicijuoto tyrimo paaiškėjo, kad 85 proc. apklaustųjų televizorių žiūri šviesoje. Tačiau svetainės apšvietimas arba šviesa, sklindanti pro langą, kartais neleidžia džiaugtis rykšiu vaizdu ekrane. Dėl šios priežasties naujausiems televizoriams sukurta „Ultra Black“ technologija, mažinanti šviesos, sklindančios iš išorės šaltinių, atsispindėjimą.

„Šios technologijos idėja pasiskolinta iš gamtos. Drugio akių paviršius turi mažus griovelius ir iškilimus, kurie sugeria šviesą ir mažina jos atsispindėjimą. Taip drugiai išlieka mažiau pastebimi ir apsisaugo nuo plėšrūnų. Mūsų „Samsung SUHD TV“ ekrano sluoksnis taip pat padengtas mažais vienodais iškilimais. Jie sugeria arba nukreipia išorės šviesą, kad ši neužgožtų televizoriaus ekrano šviesos. Tokiu atveju galime matyti ryškų vaizdą, net kai į televizoriaus ekraną šviečia saulė“, – paaiškina S. Kostjucenka.

HDR1000 išryškina mažiausias detales

HDR (High Dynamic Range) technologija skirta išgauti kuo geresnį kontrastą – kuo baltesnę baltą ir kuo juodesnę juodą. Anot S. Kostjucenkos, nors yra nemažai įrenginių, kurie gali rodyti HDR turinį, ne visi HDR yra lygūs.Partnerio nuotr./Samsung SUHD TV

HDR1000 standartas, kurį galima rasti šių metų televizoriuose „Samsung SUHD TV“, dabar pažangiausias rinkoje. Ši technologija padeda išgauti 1000 nitų (skaisčio vienetų). Dėl to televizoriaus vaizdas tampa stebėtinai ryškus, matosi smulkiausios detalės vienu metu, tiek tamsiausiuose šešėliuose, tiek balčiausiuose debesyse. Skirtumą, palyginti su kitais televizoriais, gali pastebėti kiekvienas – vaizdas atrodo dar tikroviškesnis, labiau įtraukia, išlieka kokybiškas, net ir esant ryškiam kambario apšvietimui. Tai vertina ne tik filmų, bet ir žaidimų mėgėjai.

S. Kostjucenka pabrėžia, kad televizorius turėtų išvardytų savybių, visų pirma jis turi palaikyti 4K arba UHD skiriamąją gebą. „Tokiu atveju pirmiausia reikia pasidomėti, ar jis turi UHD aljanso sertifikatą. Tai užtikrina, kad televizoriaus savininkai iš tiesų galės džiaugtis aukščiausios kokybės vaizdu, o tokios technologijos, kaip „Quantum dot“, „Ultra Black“ ar HDR100, maksimaliai pagerins įspūdį žiūrint“, – paaiškina specialistas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT