Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią įtaką technologijos turės verslui 2012 metais?

Interneto reklamos ir tinklalapių atstovai teigia, kad sausainėliai pavojaus nekelia, tad baidytis jų nederėtų.
123rf nuotr. / Interneto reklamos ir tinklalapių atstovai teigia, kad sausainėliai pavojaus nekelia, tad baidytis jų nederėtų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Didelį pagreitį įgavusi informacinių technologijų (IT) raida tapo neatsiejama nuo svarbiausių verslo procesų, todėl pasitikus 2012 metus organizacijų vadovai bei specialistai vis dažniau žvalgosi ir klausia, kas jų laukia technologijų srityje? Pateikiame IT specialistų prognozes 2012 metams.

Dėmesys mobilumui

Vienos iš pasaulyje pirmaujančių IT mokslinių tyrimų ir konsultavimo bendrovės „Gartner“ analitikų nuomone, daugeliui bendrovių rimtu iššūkiu taps tinkamas svarbių duomenų ir informacijos tvarkymas bei valdymas. Dėl spartėjančių verslo procesų kai kurios kompanijos tiesiog neatlaikys konkurencinės kovos, rašoma pranešime spaudai.

Įprastai bendrovėse yra renkami ir kaupiami praeities duomenys, kuriuos išanalizavus daromi svarbūs sprendimai. Tačiau to nebepakanka. Tad vis labiau augs esamojo laiko (angl. real time) duomenų analizės svarba ir žaibiškas sprendimų priėmimas, dėl kurio turės padidėti įmonės našumas, pelningumas bei efektyvumas. Kompanijos, kurios negalės prisitaikyti prie besikeičiančių verslo procesų, neatlaikys konkurencinės kovos, perspėja IT specialistai.

„Gartner“ spėja, kad labai išaugs mobilumo svarba. Ši prognozė apima platų spektrą – nuo eilinių vartotojų, kurie savo mobiliaisiais įrenginiais galės atsiskaityti už įvairias prekes; iki verslo segmento, norinčio neatsilikti nuo visame pasaulyje išaugusio verslo tempo.

2012 metais pastebimai išaugs atsisiunčiamų mobiliųjų programėlių bei aplikacijų kiekis. Prognozuojama, kad iki 2014 metų bus atsisiunčiama daugiau nei 70 milijardų aplikacijų per metus.

Tokiai prognozei pritaria ir tarptautinės IT kompanijos „DPA Lietuva“ vadovas Laurynas Truncė, kurio nuomone, IT pakeitė darbo kultūros sampratą, o kartu ir tradicinį požiūrį į darbo vietą.

„Šiandien kompanijų konkurencinis pranašumas vis dažniau priklauso nuo galimybės greičiau ir mobiliau reaguoti į besikeičiančią verslo aplinką. Laisvė dirbti bet kur, bet kuriuo metu ir naudojant turimas technologijas darosi vis svarbesnė. Juk akivaizdu, kad įmonių darbuotojai nuolat keliauja, todėl jų darbo efektyvumas dažnai priklauso nuo galimybės dirbti ir gauti reikiamą informaciją už biuro ribų“, – teigia „DPA Lietuva“ vadovas.

IT specialisto įsitikinimu, kompanijų darbuotojams tapo gyvybiškai svarbu tai, kad jie patogiai ir turimomis priemonėmis visada būtų pasiekiami, prisijungę prie jiems svarbių įmonės sistemų, o taip pat galėtų greitai ir saugiai pasiekti reikiamus dokumentus ar elektroninį paštą. Tam jie turės platų įrankių arsenalą, nuo nešiojamų bei planšetinių kompiuterių iki mobiliųjų telefonų.

Kaip pastebi „Gartner“ analitikai, nei viena platforma ar technologija neturės dominuojančio pranašumo, tad bendrovių darbuotojams teks išmokti dirbti su keliais mobiliais įrenginiais, o IT specialistams reikės suvaldyti šiuos procesus.

„Gartner“ papildo, kad 2012 metais pastebimai išaugs atsisiunčiamų mobiliųjų programėlių bei aplikacijų kiekis. Šiuo metu „Apple“ ir „Android“ savo klientams į mobiliuosius įrenginius siūlo atsisiųsti daugiau nei kelis šimtus tūkstančių įvairių programėlių bei aplikacijų. Prognozuojama, kad iki 2014 metų bus atsisiunčiama daugiau nei 70 milijardų aplikacijų per metus.

Išaugus atsisiunčiamų programėlių skaičiui rinkoje nebeliks vieno ar kelių aiškių lyderių, o šiam unikaliam reiškiniui vis daugiau dėmesio skirs ne tik eiliniai vartotojai, bet ir verslininkai.

Į „debesis“ reiks keltis saugiai

Žinoma, darbo mobilumui didelės įtakos turės ne vien tinkamas tokių mobiliųjų įrenginių, kaip telefonai, planšetiniai kompiuteriai, nešiojamieji ir stacionarūs kompiuteriai, išmanieji televizoriai naudojimas, bet ir sparčiai besivystančios „debesų“ kompiuterijos technologijos.

Norint patogiai pasiekti reikiamą informaciją dažnai teks ją perkelti į „debesis“. Pasak „Gartner“ specialistų, daugiau nei pusė didžiųjų pasaulio kompanijų svarbią savo įmonės ir klientų informaciją perkels į „debesis“. O apie 20 procentų tokių bendrovių, siekdamos sumažinti IT biudžetui skiriamas lėšas, jau dabar svarbius kompanijos duomenis perkelia į „debesis“.

Tačiau vis daugiau naudojantis „debesų“ kompiuterijos technologijomis gali padaugėti finansiškai motyvuotų įsilaužimų ir komercinio šnipinėjimo atvejų. Tad bendrovės turi sutelkti visą dėmesį į tai, kaip maksimaliai apsaugoti svarbią įmonės informaciją.

Tai ypač aktualu Lietuvos verslininkams, nes 2011 metais informacijos saugumo incidentų skaičius šalyje sparčiai augo.

IT specialistų teigimu, kompanijų vadovai dažnai mano, kad informacijai apsaugoti tereikia įsigyti antivirusinę programą, tačiau to nepakanka. „DPA Lietuva“ vadovo įsitikinimu, informacijos apsauga yra tęstinis bei kompleksinis veiksmas, todėl įprastinės antivirusinės programinės įrangos nepakanka tinkamai apsaugoti slaptus duomenis.

„Šiandien naudojamos informacinio saugumo priemonės dažnai būna menkai integruotos, jos veikia tarsi atskiros programos. Tokia apsauga dažniausiai yra neveiksminga, nes konfidencialios informacijos vagysčių atvejai yra sudėtingi ir įgyvendinami naudojant daugelį metodų“, – pabrėžia L.Truncė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT