Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kompiuterius puolė virusas iš Kinijos

Kompiuteris
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kompiuteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo mėnesį labiausiai kompiuterius siaubė mįslingasis kompiuterių kirminas „Confiker“ (dar žinomas „Kido“ ar „Downadup“ vardais). Tačiau, kaip praneša „Kaspersky Lab.“, kompiuterių vartotojai buvo netikėtai atakuoti ir iš Kinijos kilusiu Trojos arkliu „Trojan-Dropper.Win32.Flystud.ko“.

„Šis naujas kompiuterių kenkėjas iškart tapo viena aktyviausių žalingųjų programų. Yra nemaža tikimybė, kad artimiausiu metu šio tipo užkratas aktyvaus plis ir atsiras naujų jo atmainų“, – sakė oficialaus „Kaspersky“ produkcijos platintojo Lietuvoje bendrovės „Atviros informacinės sistemos“  projektų vadovas Andrius Šaveika.

Naujasis kenkėjas parašytas Kinijoje sukurta ir paplitusia „FlyStudio“ programavimo kalba. Ji, kaip ir „Autolt“, kuri taip pat sukurta Kinijoje, yra laikoma viena populiariausių kenkėjiškoms programoms rašyti naudojamų kalbų. „Kaspersky Lab.“ praneša, kad atnaujinta jų antivirusinės programos versija šį ir kitus pavojingiausius kenkėjus aptinka.

Kovo mėnesį „Kaspersky“ antivirusinė programa vartotojų kompiuteriuose iš viso aptiko 45,9 tūkst. įvairių žalingų programų. Tai yra beveik tiek pat, kiek 2009 m. vasarį. Panašaus dydžio kaip prieš mėnesį išliko ir kenkėjų grupės: daugiausia – apie 50 proc. kompiuterius puolė įvairūs virusai ir kirminai, Trojos arkliai – 30 proc., o likusią dalį sudarė kita kenkėjiška programinė įranga.

Daugiausia bėdų kompiuterių savininkams kovą kėlęs „Confiker“ iki šiol garsiai aptarinėjamas kompiuterinio saugumo specialistų. Kai kurių ekspertų teigimu, šio kenkėjo išpuolių dar galime laukti ateityje.

„Jeigu spręstume iš vartotojų atsiliepimų, „Confiker“ galime drąsiai vadinti pavojingiausiu ir labiausiai išplitusiu užkratu Lietuvoje per pastaruosius dvejus metus. Jis stipriai veikia kompiuterio sistemą ir padaro ją iš dalies neveiksnią. Norint to išvengti, derėtų visuomet laiku atnaujinti savo operacinę sistemą ir antivirusinę programą – tik taip galima išvengti kompiuterio užkrėtimo“, – perspėjo A.Šaveika.

Manoma, kad nepaprastai daug vartotojų užpuolusį „Conficker“ kirminą skleidžia kompiuterinių nusikaltėlių tinklas, apimantis Rytų Europą, Aziją ir Lotynų Ameriką. Šis kenkėjas plinta ne tik pasinaudodamas „Windows“ programinės įrangos spragomis, internetu, bet ir per USB atmintines ar vietinius kompiuterių tinklus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT