Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrabandininkai narkotikų gabenimui vis dažniau įdarbina robotus

Dronas su specialiu lustu gali mokytis skrisdamas
Heidelbergo universiteto nuotr. / Dronas (asociatyvi nuotr.)
Šaltinis: robotika.lt
0
A A

Kontrabandininkai drono pagalba mėgino į kalėjimo teritoriją įskraidinti narkotines medžiagas, ginklus bei mobilųjį telefoną. Bandymas, kuris, manoma, buvo pirmasis toks Didžiojoje Britanijoje, baigėsi nesėkmingai, kai nuotoliniu būdu valdoma skraidyklė rėžėsi į Bedfordo kalėjimo apsaugines tinklines tvoras. Prie drono pritvirtintame pakete buvo rasta narkotikų, mobilusis telefonas, peilio geležtė bei atsuktuvai.

Kalėjimų saugumu besirūpinantys pareigūnai dabar akylai stebi įkalinimo įstaigas dėl galimų kitų panašių mėginimų į jų teritorijas įskraidinti draudžiamus daiktus.

Net Lietuvos pasienio kontrabandininkai įsigudrino naudoti bepiločius lėktuvus cigarečių bei kitų prekių kontrabandai.

Portalo Standardmedia.co.ke šaltinių teigimu, manoma, kad tai buvo pirmasis toks atvejis Jungtinėje Karalystėje, kai dronas panaudojamas narkotikų bei kitų draudžiamų daiktų kontrabandai į kalėjimo teritoriją. Šį kartą bandymas baigėsi nesėkmingai, tačiau kiti neteisėtiems tikslams naudojami dronai gali prasmukti nepastebėti. Drono naudojimas yra kur kas paprastesnis ir saugesnis nusikaltėliui, nei fiziškai prisiartinti prie įkalinimo įstaigos ir bandyti permesti paketus per jos tvorą.

Nusikaltėliai šiam darbui panaudojo „DJI Phantom“ droną, kurio kaina parduotuvėse siekia apie 700 eurų. Jo gabentą paketą konfiskavo policijos pareigūnai.

Bedfordshiro policijos atstovas žiniasklaidai teigė, jog sudužęs dronas su kontrabandiniu paketu buvo rastas greta kalėjimo tvoros. Prietaisas ir paketas perduoti tyrėjams. Tikimasi nustatyti šio nusikaltimo vykdytojus.

Pasaulyje tokie atvejai, kai į įkalinimo įstaigas bandoma dronų pagalba įskraidinti draudžiamas siuntas, vis dažnėja. Pavyzdžiui, pernai narkotikus gabenęs dronas rėžėsi į Wheatfieldo kalėjimo tvorą Dubline, Airijoje. Panašių incidentų užfiksuota JAV, Meksikoje bei kitose šalyse. Net Lietuvos pasienio kontrabandininkai įsigudrino naudoti bepiločius lėktuvus cigarečių bei kitų prekių kontrabandai.

Vis didėjantis dronų prieinamumas bei mažėjanti jų kaina, iškelia naujų rūpesčių teisėsaugos pareigūnams. Nors į dronus dažnai žvelgiama kaip pramogą ar žaislus, tačiau blogose rankose jie gali pridaryti rimtų problemų.

robotika.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT