Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 18d. 14:30

KTU išdalins 10 tūkst. eurų studentams, nagrinėjusiems dirbtinį intelektą

KTU studentai
KTU nuotr. / KTU studentai
Dirbtinis intelektas (DI) kasdien sulaukia vis didesnio dėmesio – šios srities technologijos sparčiai keičia tiek mūsų kasdienybę, tiek verslo procesus. DI – prioritetinė Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslinių tyrimų kryptis. Todėl KTU norėdamas paskatinti studentų aktyvumą renkantis baigiamųjų projektų temas, nagrinėjančias DI taikymą, įsteigė 10 tūkst. eurų prizinį fondą. Dešimt geriausių projektų autorių bus apdovanoti vienkartinėmis 1 tūkst. eurų stipendijomis.

Tikslines stipendijas šiemet gavo KTU Ekonomikos ir verslo (EVF), Informatikos (IF) , Matematikos ir gamtos mokslų (MGMF) bei Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetų (MIDF) absolventai. Iš viso buvo vertinami 42 KTU studentų baigiamieji projektai. Konkurse galėjo dalyvauti pirmos ir antros pakopos, vientisųjų ir profesinių studijų studentai.

„Esame maloniai nustebinti, kad konkursui buvo pateikta tiek daug įdomių DI tematikos projektų iš skirtingų mokslo sričių. Tai tik įrodo, kad KTU akademinė bendruomenė DI taikymo galimybėmis domisi vis daugiau“, – teigia šiais metais įkurto KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė ir vertinimo komisijos narė Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Studentų baigiamieji projektai buvo vertinami atsižvelgiant į temos aktualumą, inovatyvumą ir realų pritaikomumą rinkoje – tai vieni svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos komisija atrinko geriausius projektus.

„Vertinant konkursui pateiktus projektus pastebėjome, kad dažniausiai DI pagalba studentai sprendė realias ir šiandien aktualias problemas įvairiose srityse – medicinoje, kibernetiniame saugume, pramonėje, finansuose ir kt.“, – tikina A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Gauti rezultatai lengvai pritaikomi įmonių veikloje

Vienos iš konkurso laimėtojų, KTU EVF magistrantės Kotrynos Nagytės teigimu, dirbtinis intelektas, didieji duomenys, išmanios duomenų analizės versle pritaikomi vis dažniau, o tradiciniai verslo procesai keičiami į inovatyvius. Studentei 1 tūkst. eurų stipendija skirtą už baigiamąjį projektą „Didžiųjų duomenų analitinių įrankių taikymas finansinių ataskaitų audito procedūrose“.

„Skaitmenizuoti verslo procesų pokyčiai lemia finansinių ataskaitų audite pritaikomų procedūrų kaitą. Audito įmonės privalo reaguoti į naujoves ir diegti kompiuterinių audito priemonių išmanesnius analizių įrankius. Kadangi tokie pokyčiai rinkoje yra pakankamai nauji, atsiranda susijusios tyrimų spragos nagrinėjant ryšį tarp audito ir DI technologijų“, – sako K.Nagytė.

Magistrantė didžiųjų duomenų ir analitikos pritaikymu audite domėjosi tiek per praktinę, tiek per mokslinę patirtį.

KTU nuotr./Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė
KTU nuotr./Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė

„Vertinu tai, kad turėjau galimybę pasirinkti būtent tokią baigiamojo projekto temą. Rengdama projektą sėkmingai pritaikiau įgytą patirtį audite ir toliau ugdžiau turimas mokslines žinias“, – teigia KTU EVF apskaitos ir audito studijų programos magistrantė. Pasak jos, tyrimo metu gauti rezultatai gali būti efektyviai pritaikomi audito kompanijose.

K.Nagytei stipendija – didelis apdovanojimas ir paskatinimas tęsti tolimesnius tyrimus, susijusius su audite pritaikomomis inovatyviomis technologijomis.

Stipendija leis mokslinius tyrimus vykdyti efektyviau Stipendija apdovanotas KTU IF programų sistemų absolventas Skirmantas Navickas įsitikinęs, kad toks KTU surengtas konkursas skatina studentus rinktis baigiamųjų projektų temas, kuriose nagrinėjamas DI taikymas. Laimėta stipendija už projektą „Neprižiūrimu mašininiu mokymu grįstas aprangos klasterizavimas pagal spalvą algoritmas“, anot jo, didina motyvaciją toliau gilintis į DI panaudojimo galimybes.

„Stipendija man padės nusipirkti geresnę įrangą, todėl savo eksperimentus galėsiu atlikti ne tik greičiau, bet ir didesnės apimties“, – sako S.Navickas.

Tai didelė paskata naujiems studentams pradėti domėtis DI taikymu jų specialybėje

Absolventas savo baigiamojo projekto metu ieškojo paprastesnio sprendimo drabužio spalvos atskyrimui iš jo nuotraukos. Projekte analizuotas SOM (angl. self-organizing map, liet. saviorganizuojančio žemėlapio) efektyvumas sprendžiant tokį uždavinį.

„Šiuo metu tiek rinkoje, tiek mokslinėje visuomenėje tokiam uždaviniui spręsti yra daug sprendimo variantų, bet jie sudėtingi, lėti ir dažnu atveju reikalauja specifinių sąlygų tam, kad būtų pasiektas pakankamas tikslumo lygis“, – teigia KTU IF absolventas.

S.Navicko kurta technologija ypač tinkama drabužių pardavimo svetainėms, kad produktų nereikėtų filtruoti rankomis. Sukurta technologija gali būti taikoma ir plačiau – ne tik drabužių spalvos nustatymui.

Konkursą organizuos ir kitais metais

Europoje ir pasaulyje DI tematikos įtraukimas į studijas yra taikomas vis platesniu mastu. A.Paulauskaitė-Tarasevičienė teigia, kad nors anksčiau DI tematika KTU būdavo labiau doktorantūros objektas, šiuo metu DI moduliai įtraukiami ir į pirmosios bei antrosios pakopos studijas.

Be to, pastaruoju metu ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje jau galima rasti DI studijų programų. KTU, kaip lyderiaujantis universitetas DI srityje bei turintis didelę patirtį, pasiūlė pirmąją Lietuvoje pirmosios pakopos dirbtinio intelekto studijų programą.

KTU nuotr./Kauno technologijos universitetas
KTU nuotr./Kauno technologijos universitetas

KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė įsitikinusi, kad kiekvienais metais DI tiriamųjų ir mokslinių veiklų daugės, todėl kitąmet tikisi sulaukti dar gausesnio studentų susidomėjimo šiuo konkursu.

„DI taikymas yra aktualus ir naudingas įvairių sričių atstovams: vertėjams, ekonomistams, chemikams, mechanikams ir kitiems. Nors kiekvienais metais matomas vis didesnis studentų susidomėjimas DI tematikomis, šis prizinis fondas – tai didelė paskata naujiems studentams pradėti domėtis DI taikymu jų specialybėje, o jau turintiems DI žinių – toliau gilintis į šią sritį ir įsitraukti į mokslinius tyrimus“, – sako KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT