Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU surengta jaunųjų mokslininkų paroda „Technorama 2017“

Parodos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Parodos akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 27 dieną jau 16-ąjį kartą buvo organizuojama jaunųjų mokslininkų paroda „Technorama 2017“, kurioje pristatyta net 12 informacinių technologijų (IT) mokslo krypties projektų, sukurtų jungtinių KTU Informatikos fakulteto (IF) dėstytojų ir studentų komandų. Iš viso užregistruota beveik 60 darbų.

Renginys „Technorama 2017“ yra skirtas atrasti naujus talentus, skatinti visuomenę domėtis technologijomis ir pritraukti kuo daugiau investuotojų iš verslo sektoriaus, kurie padėtų mokslininkams vystyti jų produktus. Kasmet renginys sulaukia daugiau kaip 60 išradėjų darbų iš įvairių universitetų. Parodoje apsilanko daugiau nei 2 tūkst. smalsuolių, besidominčių technologijomis.

Dėmesys virtualiai realybei ir tarpdiscipliniškumui

Šių metų parodai KTU informatikai aktyviai ir atsakingai ruošėsi, todėl prisatyta net dvylika skirtingų projektų, kurių didžioji dalis – tarpdisciplininiai darbai. Šiuos projektus parengusiems studentams vadovavo Programų inžinerijos katedros docentas Tomas Blažauskas.

„Iš viso šiemet turime aštuonis tarpdisciplininius projektus, iš kurių penki buvo daryti bendradarbiaujant su išorinėmis institucijomis. Turime projektų darytų drauge su Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetu, Lietuvos Sporto Universitetu, Vytauto Didžiojo Karo Muziejumi ir Vilniaus Dailės Akademija“, – pasakojo tarpdisciplininių studentų projektų vadovas T.Blažauskas.

Docento teigimu, daugelis informatikų projektų yra tarpdisciplininiai, nes jų taikymo sritis – ne informatika. Taip pat šių metų informatikų darbai bus su išskirtinai dideliu dėmesiu virtualiai realybei.

12 informtikų projektų skirtingose tematikose

Tarp parodoje užsiregistravusių beveik 60 projektų, informatikai ketina pademonstruoti 12 darbų įvairiose tematikose. KTU IF dėstytojo Jevgenijaus Toldino vadovaujama komanda pristatė ekonomišką būdą šiukšlėms pašalinti, greitai nustatant išmetamų atliekų išgabenimo laiką. Tuo tarpu IF profesoriaus Ryčio Maskeliūno vadovaujamos dvi komandos demonstravo tiek žaidimą, paremtą minkštų kūnų fizikomis, tiek vaizdo atpažinimo sistemą, skirtą atpažinti ne tik važiuojamosios, bet ir einamosios dalies objektus.

Dėl prizinio fondo, kuris šiais metais siekia net 5 tūkst. eurų, rungėsi ir parodoje dalyvavo du IF doktoranto Mindaugo Vasiljevo vadovaujami studentų projektai – autonominis robotas – mini automobilis ir matematinė edukacinė programėlė panaudojanti neuroninius tinklus matematinių išraiškų atpažinimui.

T.Blažausko teigimu, tokie informatikų projektai išplečia akiratį ir leidžia pažinti dalykus, kurių niekada gyvenime nežinojai, jog prireiks.

„Atsidaro durys ten, kur nemanei, kad kada nors pateksi“, – su šypsena veide sakė T. Blažauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT