Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kur dingo Markas Zuckerbergas?

Po to, kai kilo didžiausias duomenų nutekėjimo ir neteisėto panaudojimo politiniais tikslais skandalas per visą „Facebook“ veiklos istoriją, socialiniuose tinkluose nepasirodė nė vienas šio socialinio tinklo įkūrėjo Marko Zuckerbergo pranešimas. Tylos siena atsitvėrė ir „Facebook“ veiklos direktorė Sheryl Sandberg. Kodėl?
19. „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas
19. „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Oficialų pranešimą, paaiškinantį, kodėl vadovai nesirodo viešumoje, leidiniui „The Daily Beast“ pateikė „Facebook“ atstovai spaudai: „Markas, Sheryl ir jų komandos kiauras paras dirba siekdami surinkti visus faktus, kad galėtų imtis tinkamų veiksmų judant toliau, nes jie supranta situacijos rimtumą. Visa kompanija yra įsiutusi dėl to, kaip buvome apgauti. Esame pasiryžę griežčiausiai taikyti savo taisykles kad apsaugotume žmonių informaciją ir imsimės visų įmanomų žingsnių, kad užtikrintume, jog taip ir nutiks“.

Tylos siena socialinio tinklo aukščiausi vadovai yra atsitvėrę jau keturias paras nuo to laiko, kai išaiškėjo, kaip politinių konsultacijų bendrovė „Cambridge Analytica“ piktnaudžiavo „Facebook“ vartotojų duomenimis, rašo „The Verge“.

Šis oficialusis pareiškimas yra svarbus dėl trijų priežasčių. Visų pirma, eskaluojamas „Facebook“ reakcijos į situaciją tonas – penktadienį „Cambridge Analytica“ veiksmai dar buvo vadinami „nepriimtinais“, dabar jie jau siutina. Antra, šiuo pareiškimu situaciją bandoma pateikti kaip apgavystę, kurioje „Facebook“ yra ne piktavalis veikėjas, o auka. Trečia, šiuo pareiškimu bendrovė tempia laiką vis garsiau reikalaujant oficialių M.Zuckerbergo pareiškimų.

„Facebook“ generalinis direktorius M.Zuckerbergas ir veiklos direktorė S.Sandberg susilaukė daug kritikos už tylą, kuomet socialinis tinklas buvo kritikuojamas po „Cambridge Analytica“ praktikos atskleidimo. Ši įmonė, talkinusi Donaldui Trumpui per prezidento rinkimus 2016 metais, kaltinama neteisėtais būdais perėmusi daugiau nei 50 mln. vartotojų asmeninę informaciją iš mokslininko Aleksandro Kogano ir panaudojusi juos politiniais sumetimais.

Anot leidinio „Wired“, po pirmųjų žinių apie „Cambridge Analytica“ nuodėmes socialinio tinklo vadovai savaitgalį iki išnaktų svarstė ir kūrė ateities strategijas. Jie puikiai žinojo, kad visuomenė atakuoja ir „Facebook“, tačiau buvo įsitikinę, kad šioje situacijoje „Cambridge Analytica“ yra labiau kalti nei „Facebook“. Vadovai sprendė keturis pagrindinius klausimus. Kaip sugriežtinti sistemą, kad tokia situacija daugiau nebepasikartotų? Ką daryti su reikalavimais, kad M.Zuckerbergas liudytų? Ar reikia paduoti į teismą „Cambridge Analytica“? Ką daryti su psichologu Josephu Chancelloriu, kuris padėjo A.Kogano įmonei, o dabar dirba „Facebook“?

Tikimasi, kad M.Zuckerbergas viešai „Facebook“ kolektyvo susirinkime apie šiuos nerimą keliančius dalykus kalbės šį penktadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius