Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 3d. 12:52

LANVA laimėjo bylą prieš internete filmus nelegaliai platinusį verslininką

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra

Internete filmus už tam tikrą mokestį nelegaliai platinęs verslininkas ir jam padėjusi kaunietė turės sumokėti kompensaciją Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijai (LANVA) ir dirbs viešuosius darbus.

Svetainę Filmai.us anksčiau administravęs 20-metis uteniškis ir dalį filmų į šią svetainę įkėlusi 33 metų kaunietė nuteisti už neteisėtą veiklą internete.

Panevėžio apygardos teismas nustatė, kad jie, neturėdami autorių ir gretutinių teisių subjekto ar jų įgalioto asmens leidimo, nelegaliai išplatino daugiau nei 74 tūkst. filmų kopijų, kurių mažmeninė kaina, LANVA skaičiavimu, sudarė per 736 tūkst. Lt.

Didžiąją dalį filmų į svetainę įkėlė kaunietė, o svetainės savininkas, kaip manoma, už tai jai sumokėjo 500 Lt.

Teismas areštavo uteniškio įkurtos bendrovės sąskaitoje buvusius daugiau nei 61 tūkst. Lt, gautus iš nusikalstamos veikos. Didžioji dalis šios sumos, 45 tūkst. Lt, buvo priteisti kaip kompensacija asociacijai LANVA, likusi suma turėtų atitekti valstybei.

Be to, teismas uteniškiui skyrė šešis mėnesius neatlygintinai dirbti 30 valandų per mėnesį viešųjų darbų, o kaunietei – 4 mėnesius po 20 valandų.

„Besiformuojanti teismų praktika, kai iš piratavimo gautos pajamos yra priteisiamos teisių turėtojams kaip patirtos žalos atlyginimas, leidžia efektyviai ginti pažeistus teisių turėtojų interesus“, – teigia byloje LANVA atstovavęs „AAA Baltic Service Company“ advokatas Andrius Iškauskas.

Apygardos teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Temos: 2 Piratavimas LANVA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT