Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 5d. 20:00

Lietuva atnaujina karinius pajėgumus naujais ir mobiliais minosvaidžiais

Lietuvos kariuomenė atnaujina ginkluotę ir stiprina karinius pajėgumus. Nauji Specialiųjų operacijų pajėgų minosvaidžiai – šiuolaikiški, taiklūs ir mobilūs.

Specialiųjų operacijų pajėgos, o drauge ir kiti kariuomenės vienetai įgyja lengvai transportuojamą, efektyviai veikiančią ir vieno garsiausių šioje srityje Vakarų tiekėjo pagamintą paramos ugnimi sistemą. Austrijos įmonės “Hirtenberger Defence Europe” pagaminti 60 mm minosvaidžiai pakeis dar sovietmečio epochos bulgariškos gamybos minosvaidžius, kurių vis dar buvo galima rasti, tarkime, Krašto Apsaugos Savanorių pajėgų arsenale. Senosios ginkluotės resursai jau išnaudoti, nebėra tinkamos amunicijos.

Naujų 60 mm kalibro minosvaidžių greitošauda ir mobilumas puikiai matomas lyginant su didesniu NATO kalibro – 81 mm – minosvaidžiu.

Pratybų, Gaižiūnų poligone, metu tame pačiame ruože kovinius šaudymus surengė ir Lietuvos “Aitvarų” ginklo broliai – JAV specialiosios pajėgos, naudojusios savąjį 81 mm minosvaidį. Šio ginklo ir amunicijos transportavimui jau būtina didesnė negu keturratis priemonė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT