Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 15d. 15:39 , atnaujinta: 2012 vasario 15d. 15:49

Lietuva neskubės ratifikuoti ACTA sutarties

Akcijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Akcijos akimirkos

Lietuvos Vyriausybė kol kas neskubins Seimo ratifikuoti pireštaringai vertinamos ACTA sutarties. Trečiadienį aptarusi sutartį Vyriausybė nutarė, kad kol kas sutartis per daug neaiški, kad būtų įmanoma ją ratifikuoti be gilesnių diskusijų su visuomene.

„Vienareikšmiai sutarta, kad ratifikavimui artimiausiu metu sutartis nebus teikiama. Bus konsultuojamasi su visuomene, bus šnekama, žiūrima, kaip visa tai atrodo, bus analizuojama ir tik tada sprendžiama“, – sakė Teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Diskusijas dėl ACTA sutarties turėtų organizuoti Užsienio reikalų ministerija, kuri gavusi premjero sutikimą šią sutartį ir pasirašė.

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas tikino, kad rengiantis pasirašyti ACTA sutartį dirbo keturiolikos valstybės institucijų atstovai ir nė vienas jų neįžvelgė grėsmės, kad sutartis verstų iš esmės keisti Lietuvoje dabar galiojančius teisės aktus.

Tačiau tiek jis, tiek teisingumo minsitras pripažįsta, kad kilus diskusijoms visuomenėje rekia „neskubėti ir nelėkti“, o sutartį reikia panagrinėti išsamiau.

„Užaštrėjus diskusijoms labai pasimatė, kad šį klausimą reikia labai stipriai aptarti tarp institucijų ir, svarbiausia, su visuomene“, – sakė R.Šimašius.

Pačiam ministrui daugiausia klausimų kyla dėl augančio išradimų, intelektinės nuosavybės produktų, autorystės produktų naudojimo, kai jų apsauga „realiai išliko tokia, kokia buvo XIX a. pabaigoje“.

„Atėjo laikas įvertinti, ar tai atitinka nūdienos poreikius“, – pažymėjo teisingumo ministras.

Teisingumo ministro teigimu, terminas, iki kada Lietuva turėtų apsipręsti, ar apskritai ratifikuoti ACTA sutartį, nėra nustatytas.

„Lietuvos teisė yra ratifikuoti arba neratifikuoti. Tai Lietuvos teisė yra, kada nuspręs ratifikuoti, toks terminas ir bus“, – sakė R.Šimašius.

Kiek gali trukti diskusijos, ministras neprognozavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT