Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai programėles „Windows“ platformai kuria sparčiausiai regione

Lietuvių sukurta programėlė programėlė ABC 3D
Lietuvių sukurta programėlė programėlė ABC 3D
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvių sukurtos programėlės „Windows“ įrenginiams leidžia dieną praleisti efektyviau ir maloniau: mokyti vaikus skaityti per planšetinį kompiuterį, kurti muziką važiuojant troleibusu, nepažįstamuose miestuose atrasti geriausias vietas, ganyti avis sėdint ant sofos ar surengti viktoriną prie pietų stalo.

Trečiadienį „Microsoft Lietuva“ su būriu šalies programuotojų žurnalistams pristatė populiariausias lietuviškas programėles, kurių nuolat daugėja. Tai įrodo bendrovės surinkti duomenys, skelbiantys, jog Baltijos šalyse Lietuva užima vieną pirmaujančių pozicijų pagal vietinių programėlių skaičiaus augimą. Lietuvoje „Windows“ įrenginiams programėles kuria per 220 programuotojų ir įmonių.

Pasak Tautvydo Dagio, „Microsoft Lietuva“ technologijų eksperto, šie metai buvo aktyvūs ne tik lietuvių programuotojams, bet ir visai pasaulinei rinkai. Kasdien „Windows Phone“ programėlių parduotuvę papildo po 500 naujų vardų, o bendras jų skaičius tuoj pasieks 200 tūkstančių. Per metus šių mobiliųjų aplikacijų parsisiuntimų skaičius išaugo 290 proc., o už jas sumokama pinigų suma – 181 procentu.

„Lietuviai, per daugelį metų įpratę prie „Windows“ operacinės sistemos, nori turėti panašias mobiliąsias programėles ir kituose įrenginiuose: ar tai būtų planšetinis kompiuteris, ar išmanusis telefonas. Būtent taip „Microsoft“ įgyvendina viziją: naudodamiesi „Windows 8“ ar „Windows Phone“ operacinėmis sistemomis vartotojai gali laisvai keisti įrenginius ir, pradėję dirbti su kompiuteriu, darbą be didelių sunkumų gali užbaigti planšetiniu kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu“, – sako T. Dagys.

Kūrėjai mato potencialą

Didžiules galimybes kuriant programėles „Windows“ ir „Windows Phone“ įrenginiams pastebi ir lietuvių programuotojai. Kaip sako Tomas Sakalauskas, bendrovės „No Brakes Games“ vadovas, sparčiai auganti „Windows“ rinka, vienijanti per 1,5 mlrd. vartotojų, turi daug potencialo: „Dabar yra puikus metas aplink save telkti ištikimų vartotojų ratą, nes ateityje ši rinka turėtų tik augti. Todėl šiandien įgytas konkurencinis pranašumas itin pravers kuriant tolimesnes programėles. Sulaukiame daug dėmesio ir paramos iš „Microsoft“ bei „Nokia”. Perspektyviausių projektų finansavimas iš jų pusės ne tik leidžia mums greičiau judėti užsibrėžtų tikslų link, bet ir suteikia pasitikėjimo dėl tolimesnio platformų augimo.“

T. Sakalausko komandos sukurtas žaidimas „Pocket Sheep“, leidžiantis įsikūnyti į linksmą avių piemens vaidmenį, pernai triumfavo programėlių dirbtuvėse „AppCampus“ bei buvo itin gerai įvertintas visame pasaulyje. Vien per pastarąją savaitę jis parsisiųstas beveik 17 tūkst. kartų ir parduota beveik 1 tūkst. kopijų. Kitas jų sukurtas ralio žaidimas „No Brakes Rally“ turi beveik 50 tūkst. parsisiuntimų, o dalis vartotojų jį žaidžia keletą mėnesių kasdien. T. Sakalausko komanda šiuo metu jau ruošia naują šio žaidimo versiją.

Kiekvienas turi savo programėlių rinkinį

„Mes pastebime, kad vartotojai vidutiniškai savo įrenginyje nuolat naudojasi 30-50 programėlių. Jau sukurtų mobiliųjų aplikacijų gausa kiekvienam jų leidžia suformuoti individualų, savo poreikiams pritaikytą rinkinį. Vartotojai, pasitelkę programėles ir nutolę nuo asmeninio kompiuterio, toliau sėkmingai dirba su dokumentais, naudodami „Office“ programėles. Jie taip pat greitai apžvelgia kas naujo socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“ bei draugus pradžiugina nauja nuotrauka „Instagram“ platformoje. Sąrašą dar galime tęsti programėlėmis visose gyvenimo srityse: pradedant nuo pramogų, baigiant savišvieta ir informacijos rinkimu“, – sako T. Dagys.

Pasak jo, vien lietuvių sukurtos programėles leidžia patenkinti daugelį vartotojų norų. Vaikus mokinti skaityti galima su „ABC Knygelė 3D”, klausyti lietuviškas radijo stotis leidžia „Radijas“, netikėtas viktorinas galima organizuoti su „Kviz!“.

Itin populiarios lietuvių sukurtos programėlės:

„No Brakes Rally“ – lenktynių žaidimas („Windows 8“ versija)

„Pocket Sheep“ – žaidimas, leidžiantis ganyti avis („Windows 8“ | „Windows Phone 8“)

„Radijas“ – pati populiariausia „Windows 8“ programėlė Lietuvoje („Windows 8“)

„Gifty“ – dovanų siuntimo programėlė („Windows 8“ | „Windows Phone 8“)

„ABC Knygelė 3D“ – programėle, skirta tobulinti skaitymo įgūdžius („Windows 8“ | „Windows Phone 8“)

„The Machine“ – žaidimas, kuriame su rašalo lašu reikia įveikti įvairias kliūtis ( „Windows Phone 8“)

„Mobkinas“ („Windows Phone 8“) ir „Kinas“ („Windows 8“) – sužinokite, kas rodoma Lietuvos kino teatruose

„Rave IT“ – kurkite muziką savo mobiliajame telefone („Windows Phone 8“)

„eTaksi“ – programėlė, padėsianti išsikviesti taksi („Windows Phone 8“)

„Kviz!“ – viktorinos programėlė („Windows 8“)

SEB – SEB banko programėlė („Windows Phone 8“)

„TV Programa“ – TV kanalų tvarkaraščiai („Windows Phone 8“)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT