Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 9d. 11:40

Lietuviai sužibėjo tarptautinėje parodoje: išmanusis trintuvas nusipelnė apdovanojimo

„Millo“ trintuvas
V.Neverausko/15min nuotr. / „Millo“ trintuvas

Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Millo“ nušluostė nosį tradiciniams virtuvės įrangą gaminantiems milžinams: mūsų šalyje sukurtos technologijos pagrindu veikiantis įrenginys buvo apdovanotas prestižiniu Berlyne vykstančios technologijų parodos IFA apdovanojimu už techninį inovatyvumą. O bendrovės atstovų teigimu, tai, kas buvo parodyta parodoje, tėra nedidelė plačių galimybių demonstracija.

„Millo“ pagamino trintuvą. Angliškai – blenderį. Atrodytų, kas čia keisto, kur prasmė didžiuotis jau prieš kelis dešimtmečius sukurtu produktu, kurį ir šiandien galima rasti praktiškai bet kuriuose namuose? Bet kai gerai pasuki galvą, patobulinti gali ir tokius iš pirmo žvilgsnio paprastus dalykus. Kaip kad kadaise dominavusių dujinių viryklių technologijas patobulino kaitlentės, o vėliau – ir indukcinės kaitlentės, taip ir standartinių trintuvų technologijas galima patobulinti į jį integruojant indukcijos principus ir šiek tiek išmanumo.

Taigi, kuo ypatingas tas lietuviškasis trintuvas? Indukcijos principų panaudojimas reiškia, kad jo indas ir variklis yra visiškai atskiri – jungiami ne per kokias nors mechanines jungtis, o tiesiog pastatomi vienas ant kito, lygus paviršius ant lygaus. Trintuvo „bazėje“ be indukcijos efektą sukeliančių komponentų yra ir akumuliatorius, leidžiantis įrenginiu naudotis ir ten, kur elektros nėra – pavyzdžiui, išsinešti jį į balkoną ar terasą. Vežtis prie ežero jį gal dar kiek ankstoka – akumuliatoriaus talpa nėra begalinė, jos pakaks gal dešimčiai kokteilių suplakti.

V.Neverausko/15min nuotr./„Millo“ trintuvas
V.Neverausko/15min nuotr./„Millo“ trintuvas

Antras ypatumas – išmaniosios funkcijos. Tarkime, jeigu mėgstate labai konkretaus smulkumo glotnučius, nereikės trintuvo įjunginėti ir išjunginėti trumpais paspaudimais – per programėlę nurodykite, ko norite. Būtent tai ir gausite. Be to, jei kokteilis linkęs per kelias minutes susisluoksniuoti, galima programėlei nurodyti palaikyti jo vientisumą – trintuvas kas 15 sekundžių pamaišys kokteilį. Na ir, žinoma, programėlė puikiai tinkama įvairių naujų receptų paieškai ir dalijimuisi.

Dar vienas trintuvo privalumas – jis, anot „Millo“ pardavimų vadovo Aivaro Bakano, yra tyliausias rinkoje – nors apie 72 dB atrodo gana daug (mažiau fiziškai neįmanoma – triukšmą kelia besisukantis trintuvo turinys), tačiau kitų trintuvų kriokimas gerokai viršija 80 dB ribą, o sumažintas mechaninių detalių kiekis ir itin kruopštus trintuvo peilių balansavimas suteikia nemenką privalumą.

Inovatyvumas nėra pigus: „Millo“ kaina prasidėjus jo prekybai (A.Bakanas tvirtino, kad tai įvyks ne anksčiau sausio mėnesio) bus apie 450 eurų. Pirmieji trintuvus gaus tie, kurie atvėrė savo pinigines sutelktinio finansavimo svetainėje „Kickstarter“, o tuomet jau galima bus žvalgytis ir parduotuvių lentynose.

Beje, „Millo“ planai neapsiriboja vien maisto trintuvu – jų patentuotos technologijos leidžia kur kas daugiau. Pavyzdžiui, į virtuvinį stalviršį integruojamas indukcines bazes, kurios galėtų sukti ne tik trintuvo peilius, bet ir, tarkim, kavamalę, mėsmalę, daržovių pjaustyklę, tešlos maišytuvą ar bet kokį kitą įrenginį su besisukančiomis detalėmis. Tokiu būdu galima būtų patobulinti ne tik standartinį trintuvą, bet ir virtuvinį kombainą su visomis jo funkcijomis. Bet veikiausiai tokius ambicingesnius planus lietuvių bendrovė realizuotų ne pati, o licencijuodama technologijas kitoms įmonėms – o didžiulių virtuvės įrangą gaminančių įmonių dėmesio trūkumu lietuviai Berlyne tikrai nesiskundė.

Komentarai
Temos: 2 Berlynas Trintuvas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:43
01:56
00:12

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT