Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gyventojai bibliotekose rinkosi netradicinei pažinčiai su internetu

Internetas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos viešųjų bibliotekų lankytojams buvo suteikta ypatinga proga smagiai pradėti ar atnaujinti pažintį su internetu. Aštuonios Lietuvos viešosios bibliotekos dalyvavo varžytuvėse, kurių metu kiekvienas lankytojas galėjo patikrinti ir pagilinti savo kompiuterinio bei internetinio raštingumo žinias spręsdamas edukacinio žaidimo „Paskutinis valdovas“ (www.paskutinisvaldovas.lt) galvosūkius ir užduotis.

Geriausiai žaidimo „Paskutinis valdovas“ galvosūkius perprasti sekėsi Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos lankytojams, iš viso pelniusiems 8499 taškus. Netoli nuo lyderio atsiliko Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka su 8089 taškais, trečioje vietoje – Alytaus r. savivaldybės viešoji biblioteka su 6650 taškų. Visų pirmą vietą iškovojusios Šiaulių bibliotekos komandos narių laukia projekto „Bibliotekos pažangai“ prizai – USB atmintinės. Be to, iš visų varžytuvėse dalyvavusių lankytojų burtų keliu buvo atrinkti laimingieji, apdovanoti projekto „Bibliotekos pažangai“ suvenyrais.

Žaidimas „Paskutinis valdovas“ vyksta nuo balandžio mėnesio, jame jau dalyvauja arti 3 tūkst. interneto vartotojų. Kad įveiktų užduotis, žaidėjai turi pasitelkti naudingas interneto svetaines, įrankius ir informacijos šaltinius. Tokiu būdu gyventojai skatinami artimiau susipažinti su žiniatinklio teikiamomis galimybėmis bei kuo efektyviau jomis naudotis kasdien, teigiama pranešime spaudai.

„Varžytuves bibliotekose surengėme tam, kad pakviestume ne tokius drąsius ar imlius naujovėms lankytojus pasidomėti viešos interneto prieigos bibliotekose teikiamomis galimybėmis. Juk gilinti pažintį su internetu yra drąsiau ir įdomiau, kai darai tai ne vienas, o kartu su bendraminčiais – kitais lankytojais ir bibliotekų darbuotojais, – sako edukacinį žaidimą organizuojančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius. – Džiaugiamės, kad Lietuvos gyventojai gana aktyviai atsiliepė į mūsų kvietimą ir noriai dalyvavo varžytuvėse“.

Varžytuvėse dalyvavo ir iššūkį viena kitai metė šios bibliotekos:
Alytaus r. savivaldybės viešoji biblioteka
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Marijampolės P. Kriaučiūno viešoji biblioteka
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės - Bitės viešoji biblioteka
Šiaulių apskrities P. Višinskio viešoji biblioteka
Tauragės r. savivaldybės viešoji biblioteka
Telšių r. savivaldybės K. Praniauskaitės viešoji biblioteka
Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Socialinis ir edukacinis žaidimas „Paskutinis valdovas“ vyks iki birželio pabaigos. Jo metu dalyviai seka tinklaraštyje pasakojamą intriguojančią istoriją ir sprendžia įvairius internete slypinčius galvosūkius. Kai kuriems jų pakanka susipažinti su naudinga interneto svetaine, o kai kurios užduotys gali pareikalauti ir pagilinti kompiuterinio raštingumo žinias.

Žaidimo nugalėtojai, per visą projekto laiką pateikę daugiausiai teisingų atsakymų, bus apdovanoti rėmėjų TEO, „Tiketos“ ir „Pigu.lt“ įsteigtais prizais: pirmosios vietos nugalėtojui atiteks nešiojamasis kompiuteris, o antrąją ir trečiąją vietą užėmusiems žaidėjams bus įteikti elektroninių knygų skaitytuvai, visiems lyderiams bus įteikti bilietai į norimus renginius ir internetinio prekybos centro dovanų čekiai. Organizatoriai prizais apdovanos ir dar pusšimtį burtų keliu atrinktų žaidėjų, įveikusių visas žaidimo užduotis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT