Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos mokiniai kviečiami gilinti žinias „Facebook“ tinkle

Socialinis tinklas „Facebook“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Socialinis tinklas „Facebook“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje sukurtą ir sparčiai pasaulyje populiarėjančią el. mokymosi platformą „myeverCLASS“ jau gali išbandyti ir mūsų šalies mokiniai.

Nuo spalio pradžios Lietuvos mokiniai gali naudotis visomis socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančios el. mokymosi platformos „myeverCLASS“ galimybėmis – įkelti mokymosi medžiagą, kurti bendraklasių grupes ir diskutuoti virtualiose grupėse.

Be to, nuo šiol Lietuvos mokiniams tapo pasiekiama ir „myeverCLASS“ virtuali biblioteka, kurioje galima naudotis leidyklos „Šviesa“ išleistais istorijos, biologijos, chemijos, fizikos ir matematikos konspektais ir kita mokomąja medžiaga. Iš viso virtualioje bibliotekoje jau yra patalpinta apie 1,5 tūkst. įvairių mokymosi objektų, o ateityje jų kiekis tik didės.

„myeverCLASS“ platformą sukūrusios ir plėtojančios bendrovės „Eruditus“ vadovas Mantas Ratomskis teigia, kad Lietuva yra trečioji šalis po Didžiosios Britanijos ir Lenkijos, kur vartotojai gali naudotis išskirtiniu virtualios bibliotekos turiniu.

Šiuo metu „myeverCLASS“ Lietuvoje jau pasinaudojo 10 tūkst. unikalių vartotojų – didžioji dalis jų yra vyresniųjų klasių mokiniai, kurie atranda Lietuvoje dar naujas el. mokymosi galimybes. „Greičiausiai daugelis mokinių sutiks, kad „Facebook“ yra puiki erdvė bendrauti su draugais ir pramogauti. Tačiau augantis „myeverCLASS“ populiarumas pasaulyje ir Lietuvoje tik įrodo, kad socialiniai tinklai gali atverti ir naujas mokymosi galimybes – mokiniai gali kartu spręsti įvairias užduotis, diskutuoti bei keistis medžiaga“, – teigė „Eruditus“ vadovas M.Ratomskis.

Leidyklos „Šviesa“ direktorė Asta Verkienė teigia, kad internetas ir ypač socialiniai tinklai keičia mokymosi procesą, todėl leidyklos turi žengti kartu su šiuolaikinėmis technologijomis. „Vis daugiau žmonių visame pasaulyje linkę išbandyti el. mokymosi privalumus, todėl leidėjai turi prisitaikyti prie šių realijų ir pasiūlyti technologiškai pažangius mokymosi būdus. Pateikę unikalų mokymosi turinį „myeverCLASS“ platformos vartotojams, siekiame atitikti jaunosios kartos poreikius – daugiau žinių gauti internete“, – sako A.Verkienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis pabrėžia, kad Lietuvos mokyklose vis labiau įsigali technologijos, tačiau žengiami tik pirmieji žingsniai el. mokymosi srityje.

„Mūsų mokyklos yra pakankamai apsirūpinusios kompiuterine technika, o mokymosi programose ir metodinėse rekomendacijose yra nemažai dėmesio skiriama el. mokymuisi – keletas šalies mokyklų jau organizuoja bendrąjį lavinimą distanciniu būdu. Tačiau šis procesas dar neapima visų šalies mokyklų – trūksta bendros kultūros, kompetencijų ir susikalbėjimo, bei bendradarbiavimo tarp įvairių sektorių“, – pažymėjo G.Vaidelis.

„myeverCLASS“ – pirmoji el. mokymosi programa pasaulyje, pasiekiama per „Facebook“. Šių metų rugsėjį startavusia platforma gali naudotis viso pasaulio „Facebook“ vartotojai – jau dabar programa naudojasi daugiau nei 50 tūkst. vartotojų, o netolimoje perspektyvoje tikimasi, kad „myeverCLASS“ turės 2 mln. vartotojų.

Dauguma „myeverCLASS“ funkcijų yra nemokamos, o mokomuoju turiniu (virtualia biblioteka) už nedidelį mokestį  gali naudoti Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Lenkijos vartotojai.

Artimiausiu metu „myeverCLASS“ turiniu galės naudotis ir kitų valstybių „Facebook“ vartotojai. Be to, „Eruditus“ platformos vartotojams ketina pasiūlyti ir kitų didžiausių pasaulio leidybos kompanijų el. mokymosi turinį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Mokymasis Facebook
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT