Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„LT Game Jam 2014“ kompiuterinius žaidimus kūrė rekordinis dalyvių skaičius

Žaidimų kūrimo maratonas Game Jam 2014 buvo rekordinis Lietuvos istorijoje
Manto Puidos nuotr / Žaidimų kūrimo maratonas Game Jam 2014 dalyvių skaičiumi buvo rekordinis Lietuvos istorijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą prasidėjęs ir 48 valandas vykęs žaidimų kūrimo maratonas „LT Game Jam“ ir vėl sutraukė minią profesionalių kūrėjų bei norinčių tokiais tapti. Tai buvo didžiausias iki šiol vykęs žaidimų kūrėjų renginys Lietuvoje.

Į KTU studentų laisvalaikio zoną Kaune bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją susirinko per 180 žaidimų kūrimo entuziastų. Po dvi paras trukusio intensyvaus kūrybinio darbo, sekmadienio pavakarę buvo pristatyti 26 veikiantys žaidimų projektai.

„LT Game Jam 2014“ dalyvių Vilniuje geriausiu žaidimu pripažintas žaidimas „Feedback“ perkelia į tamsos pasaulį, kurį neregys herojus mato tik tuomet, kai tuo pasauliu sklinda garsas. 

Renginys buvo „Global Game Jam“ iniciatyvos dalis: tą patį savaitgalį žaidimai buvo kuriami visame pasaulyje – daugiau nei penkiuose šimtuose skirtingų vietų. 

„Mes matome daiktus ne tokius, kokie jie yra, o tokius, kokie mes esame“, – toks buvo šių metų renginio šūkis.„LT Game Jam 2014“ išsiskyrė kiekybe ir originalumu: galvosūkių žaidime „You Are My Life“ žaidėjas turi tikslingai prarasti gyvybės taškus, kad pamatytų pasaulį kitaip ir rastų kelią pas pagrobtą princesę; „Wow Such Game“ leidžia įsikūnyti į šunį, kuris gali pamatyti pasaulį tikromis spalvomis tik gaudydamas tam tikrus iš pradžių nespalvotame pasaulyje šmirinėjančius katinus.

„LT Game Jam 2014“ dalyvių Vilniuje geriausiu žaidimu pripažintas žaidimas „Feedback“ perkelia į tamsos pasaulį, kurį neregys herojus mato tik tuomet, kai tuo pasauliu sklinda garsas. „Feedback“ pasaulis pavojingas ir neatleidžiantis, tad herojus, naudodamasis kišenėje gulinčiais akmenukais ir savo balsu kelia triukšmą, atidengiantį tamsoje slypinčius pavojus.

Renginio uždarymo metu kalbėjęs svečias iš Rusijos – „Nival“ studijos vyriausiasis programuotojas Olegas Chumakovas – žavėjosi dalyvių išradingumu ir skatino tęsti darbus net ir renginiui pasibaigus, kartu agituodamas siekti karjeros žaidimų industrijoje.

Renginio uždarymas buvo transliuojamas video žaidimų kultūrai dedikuotos internetinės televizijos „Žaismo DNR“ kanale, tad internautai ir „LT Game Jam 2014“ dalyviai Kaune galėjo stebėti žaidimų pristatymus, klausyti svečio pranešimo ir pirmieji sužinoti, kuris „LT Game Jam 2014“ žaidimas buvo išrinktas geriausiu.

„Prieš tris savaites negalvojome, kad „LT Game Jam 2014“ Vilniuje įvyks, – sakė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdybos narys ir vienas renginio Vilniuje organizatorių Žilvinas Ledas. – Tačiau suvienijus jėgas su VšĮ “Versli Lietuva“, pritraukus rėmėjų ir draugų, pavyko suorganizuoti vieną geriausių „LT Game Jam“ Lietuvos istorijoje bei parodyti, kad žaidimų industrijos potencialas Lietuvoje – didelis. Reikia tik šiek tiek pastangų, šiek tiek motyvacijos ir Lietuva gali tapti šio pramogų industrijos sektoriaus lydere Baltijos šalyse.”

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT