Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maps.lt žemėlapyje – operatyvinė Vilniaus eismo informacija

Žemėlapyje sostinės gatvės žymimos skirtingomis spalvomis, priklausomai nuo eismo intensyvumo. Taip pat galima peržiūrėti sankryžose esančių vaizdo kamerų transliuojamus vaizdus.
Maps.lt nuotr. / Žemėlapyje sostinės gatvės žymimos skirtingomis spalvomis priklausomai nuo eismo intensyvumo. Taip pat galima peržiūrėti sankryžose esančių vaizdo kamerų transliuojamus vaizdus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tinklalapis Maps.lt plečia savo paslaugas, šį kartą pateikdamas lankytojams aktualią informaciją apie eismą Vilniaus mieste: suplanuotus kelio darbus ar judėjimo apribojimus, greitį kelyje, atsižvelgiant į transporto srautą, eismo įvykius, registruotus kelių policijoje, ir dėl to kilusias grūstis.

Norintiems įvertinti situaciją didesnėse sankryžose pateikiami jose įrengtų kamerų transliuojami vaizdai, rašoma antradienį išplatintame Maps.lt pranešime spaudai. „Visa ši informacija ypač aktuali atėjus rudens sezonui, kai mieste padaugėjo automobilių“, – pranešime cituojamas Maps.lt produkto vadovas Arvydas Dotas.

Vilniaus vairuotojų informavimo sistemą Maps.lt žemėlapyje galima įjungti paspaudus mygtuką su šviesoforu, esantį kairiojo meniu apačioje.

„Įvertinę esamą situaciją, vairuotojai gali rinktis kelius, padėsiančius išvengti grūsčių, ir sutrumpinti kelionės laiką. Norėdami detaliai planuotis kelionės maršrutą, atsižvelgdami į operatyvinę eismo informaciją, svetainės lankytojai gali pasinaudoti nuoroda į Sviesoforai.lt skaitmeninį žemėlapį“, – teigė A.Dotas.

Šis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Maps.lt svetainės kūrėja UAB HNIT-BALTIC (HB) ir ateityje plėtos operatyvinės eismo informacijos pateikimą skaitmeniniuose žemėlapiuose, apimdama visą Lietuvos teritoriją. Planuojama pateikti informaciją apie remontuojamus kelio ruožus, greičio matuoklius, avaringiausias vietas.

Pastaruoju metu svetainėje Maps.lt aktyviai diegiamos naujos funkcijos. Lankytojai jau pamėgo keturių didžiųjų miestų 2.5D žemėlapius, kurie padeda matyti erdvinius vaizdus bei geriau orientuotis aplinkoje. Tai, kad maršrutų paieška tapo daug patogesnė, akivaizdžiai įrodo paieškų skaičius, išaugęs nuo 200 senesnėje svetainės versijoje iki 12 000 per dieną dabar.

Kai kurios naujovės ypač naudingos verslo atstovams. Dabar žemėlapyje galima rasti informaciją apie įmones pagal jų veiklos sritis, pavadinimą arba adresą, suteikiama galimybė į savo svetainę integruoti dinaminį žemėlapį „Kaip mus rasti?“. Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinta ir geografinės reklamos (angl. mapvertising) galimybė.

Mėgstantiems keliauti ar šalies svečiams svetainėje kasdien pateikiama vis daugiau aktualios informacijos.  Panoraminiai vaizdai padeda virtualiai nusikelti į įdomias Lietuvos vietas, vis daugėja duomenų apie nacionalinius, regioninius parkus, draustinius, lankytinus objektus ir pažintinius maršrutus saugomose teritorijose. Pirmieji pavyzdžiai – Žemaitijos nacionalinio parko duomenys su draustiniais ir saugomomis zonomis, lankytinais objektais, kaimo turizmo sodybomis ir apžvalgos vietovėmis. Jau artimiausiu metu bus pateikta informacija ir apie kitas Lietuvos saugomas teritorijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 maps.lt Vilnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT