Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Markas Zuckerbergas nori matyti mažamečius socialiniame tinkle „Facebook“

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.
Šaltinis: Mobium.lt
0
A A

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas pareiškė sieksiąs pakeisti JAV įstatymus, ribojančius galimybes užsiregistruoti šiame socialiniame tinkle jaunesniems nei 13 metų vaikams.

Šiuo metu „Facebook“ socialinį tinklą naudoja beveik 700 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Didžiausią visų laikų socialinį tinklą naudoja įvairiausių tautybių, socialinių sluoksnių ar profesijų asmenys.

„Facebook“ užsiregistruoti gali beveik visi. Vienintelis apribojimas taikomas mažamečiams, jaunesniems negu 13 metų. Jie, remiantis JAV Vaikų privatumo apsaugos internete įstatymu, negali užsiregistruoti šiame tinkle. Būtent tai nuo šiol nori pakeisti „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.

Jo teigimu, reikia pakeisti minėtą įstatymą, nes „Facebook“ yra puikus įrankis ne tik bendrauti, bet ir naudoti švietimui. Tiesa, „Facebook“ nežino, kaip jie galėtų pagelbėti mažamečiams moksleiviams mokytis.

„Dėl apribojimų mes negalime pradėti šio mokymosi proceso, – aiškino M.Zuckerbergas. – Jei įstatymas būtų pakeistas, mes pajudėtume šioje srityje.“

Taip pat toks įstatymo pakeitimas leistų pažaboti nelegaliai užsiregistravusius vartotojus. Dabar „Facebook“ yra per 8 milijonai mažamečių vaikų, nurodžiusių netikrą gimimo datą bei naudojančių „Facebook“ be tėvų žinios. Slapta naudodamiesi šiuo tinklu jie dar labiau rizikuoja ir piktadariai gali apkrėsti vaiko kompiuterį, pavogti iš jo asmeninius duomenis, vaikas gali būti terorizuojamas plėšikų arba persekiojamas seksualinio maniako.

Lietuvoje jau buvo nutikęs skaudus pamokantis įvykis. Šiemet sausio mėnesį Vilniuje buvo rasta nužudyta trylikametė, į sostinę atvažiavusi į savo pirmą pasimatymą. Su ją nužudžiusiu keturiolikmečiu ji susipažino per „Facebook“ tinklą.

Mobium.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT