Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mercedes“ padovanojo paaugliui bioninę ranką

Matthew Jamesas ilgus metus svajojo įsigyti bioninę ranką.
Kadras iš „YouTube“ / Matthew Jamesas ilgus metus svajojo įsigyti bioninę ranką.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Ko gero, pasaulyje netrūksta jaunuolių, svajojančių vieną gražią dieną turėti asmeninį „Mercedes“ automobilį. Tiesa, „Formulės-1“ lenktynių aistruolis Matthew Jamesas ilgus metus puoselėjo kiek specifiškesnį troškimą – vaikinas svajojo, jog vienas iš stambiausių vokiečių automobilių gamintojų pagelbėtų jam įsigyti naują bioninę ranką. Kadangi jaunuoliui netrūko užsispyrimo ir sveiko įžūlumo, jo svajonė išsipildė.

14-metis Matthew kairiosios rankos neturi nuo pat gimimo. Tačiau berniukas nusprendė dešiniąja parašyti laišką „Mercedes GP Petronas“ komandos vadovui Rossui Brawnui ir paprašyti 140 tūkst. litų (35 tūkst. svarų) dirbtinei rankai. Mainais už paramą vaikinas pasiūlė ant dirbtinės rankos nešioti koncerno „Mercedes“ emblemą.

„Mercedes“ komanda gauto prašymo neatstūmė. Atvirkščiai: „protingai ir jaudinančiai parašytas laiškas“ komandos vadovus sujaudino, tad buvo nuspręsta berniukui pagelbėti ir suteikti jam prašomą pinigų sumą. F1 komanda į paramos projektą įtraukė ir protezavimo technikos specialistus iš bendrovės „Touch Bionics“. Šie konstruoja modernųjį „i-LIMB Pulse“ rankos protezą – pažangiausią tokio tipo technologinį sprendimą pasaulyje.

Jų sukurta bioninė ranka gali pakelti 89 kg svorį, tačiau kartu ji yra ir labai lanksti bei universali. Ja galima atlikti smulkiosios motorikos įgūdžių reikalaujančias užduotis – rašyti, piešti, užsirišti batų raištelius, pagauti kamuoliuką ar kamuolį.

Vokingeme (Berkšyro grafystė, Didžioji Britanija) gyvenančiam paaugliui pažangioji ranka buvo sumontuota praėjusį savaitgalį. „Tai neįtikėtina, – džiaugsmu spinduliuoja M.Jamesas. – Mano senasis rankos protezas, lyginant su naująja bionine ranka, buvo primityvus nelyginant varstotas. O su šia aš galiu daryti, ką tik panorėjęs. Be to, ji ir atrodo šauniai – išorinis gaubtas yra perregimas, tad galima matyti, kaip veikia rankos mechanizmai. O ant riešo jie užlipdys „Mercedes“ emblemą.“

Naujoji bioninė ranka britų paaugliui buvo sumontuota „Touch Bionics“ būstinėje Livingstone (Škotija). Kaip ir buvo susitarta, protezo gamintojai už dirbtinės rankos pritvirtinimą ir apmokymą, kaip ja naudotis, įprastinio 100 tūkst. litų (25 tūkst. svarų) užmokesčio neėmė.

„Nekantrauju, kada savo ranką galėsiu išmėginti mokykloje, – sako Matthew. – Aš domiuosi mokslu ir ketinu studijuoti inžineriją, tačiau dėl nefunkcionalios dirbtinės rankos aš negalėdavau atlikti laboratorinių užduočių. Dabar tai neturėtų kelti problemų.“

Jaunuolis neslepia, kad jam patinka ir sportas – ypač tos sporto šakos, kuriose reikia abiejų rankų (pavyzdžiui, kriketas). Su naujuoju protezu jis galės sportuoti naudodamas abi rankas.

Laiško iš Matthew „Mercedes“ sulaukė šį birželį. Koncernas pakvietė berniuką į savo būstinę, kur ne tik surengė nedidelę ekskursiją po komandos techninį skyrių bei dirbtuves, bet ir surengė susitikimą su vienu iš komandos pilotų, legendiniu Michaeliu Schumacheriu.

„Mercedes GP Petronas“ komanda tikisi, kad likusius 40 tūkst. litų (10 tūkst. svarų) už bioninę ranką paaukos rėmėjai ir komandos fanai.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

VIDEO: F1 bionic hand

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT