Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 1d. 14:41

„Mezon“ su 4G+ technologijomis veržiasi į TV paslaugų rinką

Televizija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizija

Valstybės valdoma bendrovė „Telecentras“, ganėtinai sparčiai išplėtojusi savo LTE tinklą, pradėjo teikti naują paslaugą – IPTV televizijos transliaciją.

Bendrovės vadovas Remigijus Šeris teigia, kad „Telecentras“ ganėtinai sparčiai išplėtojo savo LTE (4G/4G+) technologijų pagrindu dirbantį ryšių tinklą ir dabar gyventojams iš 170 Lietuvos miestų ir miestelių, kurių nepasiekė šviesolaidinė infrastruktūra, gali pasiūlyti kokybiškas IPTV televizijos paslaugas su visais jos privalumais – galimybe susistabdyti, atsisukti anksčiau rodytas programas, bežiūrint „prasukti“ reklamas ir panašiai.

O komplekte su IPTV paslauga – ir neribotas mobilusis internetas „Mezon“. Tiesa, norint užtikrinti, kad šiomis paslaugomis galėtų naudotis visi vartotojai, šiek tiek apribota jo sparta – iki 30 Mbps. Priklausomai nuo pasirinktos interneto spartos ir kanalų gausos, paslaugų kaina svyruoja nuo 13 iki 20 eurų.

Šiuo metu Lietuvoje jau veikia apie 600 “Telecentro” bazinių stočių, veikiančių 2,3 ir 2,6 GHz dažnių ruože, kitais metais jų kiekį ketinama padidinti dar 300. Įmonės vadovo teigimu, finansai infrastruktūros plėtrai imami „tikrai ne iš valstybės“ – tai, anot R.Šerio, nors ir valstybės valdomai, bet pilnai komerciniais pagrindais dirbančiai įmonei būtų tiesiog neįmanoma. „Jeigu ateičiau pas finansų ministrą ir pasakyčiau, kad mums reikia pinigų investicijoms, tikriausiai tai būtų paskutinė mano darbo diena“, – juokaudamas sakė „Telecentro“ vadovas. Tiesa, atskleisti finansų šaltinio jis nenorėjo – tai yra įmonės komercinė paslaptis.

Iki šiol jau du mėnesius bandomuoju režimu veikusi IPTV televizijos paslauga nuo gruodžio 1 dienos rodomų kanalų kiekį išplėtė nuo 12 iki 35, šiuo metu vykdomos derybos ir dėl kitų kanalų, taip pat rodančių HD formato turinį, transliavimo, tad pasiūla plėsis.

Konkurentai nepatenkinti

Tiesa, šiame rinkos segmente pagrindiniai „Telecentro“ konkurentai teikiantys beveik analogiškas paslaugas (tik šviesolaidinėmis linijomis) – bendrovė „Teo“, kuri, po susijungimo su „Omnitel“ keičia pavadinimą į „Telia“ – naujo konkurento atsiradimą vertina kritiškai ir priekaištauja dėl investicijoms panaudotų finansų kilmės, nepaisant to, kad „Telecentro“ vadovas tvirtina, kad jų investicijos neturi nieko bendro su mokesčių mokėtojų pinigais.

„Lietuvos telekomunikacijų rinka Europos ir pasauliniu lygiu išsiskiria technologijų išsivystymu, žemomis kainomis ir didžiule privačių telekomunikacijų bendrovių konkurencija. Todėl dar vieno mokesčių mokėtojų išlaikomo telekomunikacijos paslaugų tiekėjo ėjimas į skaitmeninės televizijos rinką neturi ekonominio pagrindo. Mums nesuprantama, kodėl visi Lietuvos mokesčių mokėtojai turėtų mokėti už tikrai nedidelį kiekį klientų, kurie pasirinktų riboto pasiekiamumo paslaugas, juo labiau kad iš technologinės pusės TV paslaugų teikimas mobiliuoju ryšiu nebus toks stabilus ir kokybiškas kaip fiksuotu šviesolaidiniu ir DSL tinklu“, – tvirtina „Teo“ ir „Omnitel“ produktų padalinio privatiems klientams vadovas Andrius Kavaliauskas.

Paskutinėse „Telecentro“ finansinėse ataskaitose nurodoma, kad įmonė dirbo nuostolingai, tačiau tikimasi, kad kitais metais padėtis pasikeis – padėtį turėtų pagerinti nepasiteisinusio „WiMAX“ tinklo išjungimas, sumažinsiantis išlaikymo sąnaudas. Be to, Vlniaus apygardos teismas „Telecentrui“ iš „Teo“ birželį priteisė daugiau nei 700 tūkst. eurų už nuostolingai teiktas paslaugas, tačiau „Teo“ sprendimą apskundė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

24:16
02:03
02:59

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT