Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Microsoft“ slapta kuria savo socialinį tinklą „Socl“

Taip atrodo „Microsoft“ esą kuriamas socialinis tinklas „Socl“.
Theverge.com nuotr. / Taip atrodo „Microsoft“ esą kuriamas socialinis tinklas „Socl“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kompanija „Microsoft“ slapta kuria socialinį tinklą, kodiniu pavadinimu „Socl“, kurio išvaizda ir galimybės labai primena „Facebook“ bei „Google+“. Neoficialiai teigiama, kad artimiausiu metu „Socl“ bus testuojamas viešai, prie jo bus galima prisijungti gavus kvietimą.

Anksčiau šįmet jau buvo neoficialiai skelbta, kad „Microsoft“ kuria socialinį tinklą, tačiau skeptikai tokia informacija abejojo, mat ši kompanija turi „Facebook“ akcijų, tad tam tikra prasme ji jau yra šios rinkos dalyvė. Tačiau dabar šie planai atrodo dar labiau įtikinantys, mat nutekėjo daugiau informacijos apie kuriamą socialinį tinklą ir jo dizainas, skelbia „The Verge“.

„Socl“ išvaizda itin primena „Facebook“ ir „Google+“ mišinį. Ekrano viršuje yra paieškos juostelė bei įspėjimai. Kairėje puslapio pusėje matyti įvairūs nustatymai (kokias naujienas rodyti, kurie draugai yra prisijungę ir kt.). Vidurinė skiltis skirta pažįstamųjų būsenos atnaujinimams, o dešinėje – „Party“ (liet. vakarėlis) bei draugų pakvietimo funkcijos. Teigiama, kad „Party“ funkcija leidžia bendrauti su draugais ir kartu žiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašus. Panašią galimybę siūlo ir „Google+“.

Pagrindinis „Socl“ skirtumas yra socialinio tinklo pritaikymas kliento pomėgiams. Pvz., jei žmogus domisi kuriuo nors muzikos stiliumi, paieškos laukelyje galima įvesti jo pavadinimą ar atlikėją ir jam bus rodomi su užklausa susiję kitų žmonių pranešimai. Pomėgius galima įsiminti, taip pat žymėti patikusius įrašus ir kt.

Teigiama, kad prie informacijos šaltinių bus galima prijungti ir „Facebook“, taigi „Socl“ tiesiog padės suskirstyti ir atrinkti dominančią informaciją.

Kol kas „Socl“ vadinamas bandomuoju projektu. Teigiama, kad „Microsoft“ artėja prie uždarų bandymų pabaigos ir netrukus leis socialinį tinklą išbandyti kitiems asmenims, gavusiems kvietimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT