Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 30d. 09:52

„Mitsubishi“ jūros vandens stulpą pavertė antena

„Mitsubishi“ SeaAerial projektas
Mitsubshi Electric iliustr. / „Mitsubishi“ SeaAerial projektas

Japonijos kompanija „Mitsubishi Electric“ pranešė apie sukurtą novatorišką antenų sistemą – jūros vandens stulpas joje veikia kaip radijo ir TV signalų siųstuvas bei imtuvas.

„Mitsubishi Electric“ savo sistemą SeaAerial siūlo greitai ir patogiai panaudoti patogioje jūros šelfo vietoje arba netgi laive. Ji praverstų tuo atveju, jei skubiai prireiktų perduoti arba gauti vaizdo ar garsinius signalus.

Didžiausia kliūtis, su kuria teko susidurti „Mitsubishi Electric“ inžinieriams, būtinybė izoliuoti vandens stulpą nuo likusio jūros vandens, siekiant išvengti elektros nutekėjimo. Kitaip tariant, kad būtų galima išvengti aktyviojo perduodančio bangas elemento įžeminimo.

Tam naudojami specialūs vandens siurblio antgaliai, kurie leidžia antenai transliuoti bangas net tuomet, kai jas spinduliuojantis jūros šleifas fiziškai yra susijungęs su jūros paviršiumi.

Kita problema, kad sūraus jūros vandens laidžiosios savybės gerokai nusileidžia tradicinių metalinių konstrukcijų galimybėms. Todėl SeaAerial siųstuvų efektyvumas gali būti nepakankamas. 

Spręsdami šią problemą, „Mitsubishi Electric“ mokslininkai kompiuterinio modeliavimo metodu apskaičiavo, koks turėtų būti optimalus vandens čiurkšlės skersmuo. Tokiu būdu pasiektas 70 proc. naudingumo koeficientas. To visiškai pakanka signalų priėmimo ir perdavimo sistemai.

„Mitsubishi“ atstovai tikina, kad, nepaisant konstrukcijos dydžio, ji gali būti taikoma beveik bet kurioje priekrantės vietoje. Tereikia siurblio ir izoliuojančių antgalių. 

Kompanija aiškina, kad jūros vanduo bandymams pasirinktas neatsitiktinai – tai labiausiai Žemėje paplitęs perdavimo šaltinis.

Temos: 1 Antena
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT