TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mobilieji įrenginiai vis dažniau naudojami tvarkant kasdienius finansus

Žmonės naudojasi telefonais
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės naudojasi telefonais
Šaltinis: 15min
0
A A

Mobiliųjų įrenginių populiarumas Lietuvoje pastebimai auga – šiandien nors viena su internetu susijusia funkcija, pavyzdžiui, elektroniniu paštu, paieškos sistemomis ar kitomis, mobiliajame telefone naudojasi 69 proc. gyventojų, planšetiniame kompiuteryje – 23 procentai.

Prieš trejus metus gyventojų aktyvumas, jų pačių teigimu, buvo kelis kartus mažesnis – mobiliaisiais telefonais su internetu susijusiomis funkcijomis naudojosi 34 proc., planšetiniais kompiuteriais – 4 procentai.

Prieš trejus metus gyventojų aktyvumas, jų pačių teigimu, buvo kelis kartus mažesnis – mobiliaisiais telefonais su internetu susijusiomis funkcijomis naudojosi 34 proc., planšetiniais kompiuteriais – 4 procentai. Be to, šiandien šalies gyventojai mobiliaisiais įrenginiais ne tik naudojasi kaip ryšio priemone ar pramogauja, bet ir užsisako prekes ar paslaugas, tvarko kasdienius finansus interneto banke. Tai rodo SEB užsakymu Baltijos šalyse internetu atlikta gyventojų apklausa, kuria buvo stengiamasi nustatyti gyventojų naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais pokyčius.

Apklausos duomenimis, Lietuvoje mobiliuosiuose įrenginiuose gyventojai, naudodamiesi  įvairiomis programomis, bendrauja su draugais ar šeima, naršo internete, naudojasi e. paštu, žaidžia žaidimus ar žiūri vaizdo įrašus. Šiomis funkcijomis mobiliaisiais telefonais naudojasi beveik kas antras, planšetiniais kompiuteriais – maždaug kas šeštas gyventojas. Tačiau, remiantis apklausos rezultatais, lietuviams mobiliuosiuose įrenginiuose svarbios yra ir kitos galimybės. Pavyzdžiui, interneto banku mobiliaisiais telefonais šiandien naudojasi kas septintas (15 proc.), o planšetiniais kompiuteriais – kas dešimtas gyventojas (9 proc.).

Irmanto Gelūno nuotr./„HP EliteBook Revolve 810”
Irmanto Gelūno nuotr./„HP EliteBook Revolve 810”

„Išmanieji įrenginiai tradiciškai labiau siejami su pramogomis, tačiau, atlikę tyrimą matome, kad vis dažniau gyventojai juos naudoja ir tvarkydami kasdienius finansus. Intensyvus gyvenimo tempas skatina pirmenybę teikti patogumui ir mobilumui, o visada po ranka esantis mobilusis telefonas padeda prie interneto banko prisijungti bet kur ir bet kada. Šie pokyčiai mums diktuoja, kuria kryptimi turėtų veikti bankas, todėl dabar daugiausia dėmesio skiriame tam, kad interneto bankas būtų pritaikytas visiems mobiliesiems įrenginiams“, - sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir  Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Dažniausiai interneto banku mobiliuosiuose įrenginiuose Lietuvoje naudojasi 25-34 metų vyrai.

Dažniausiai interneto banku mobiliuosiuose įrenginiuose Lietuvoje naudojasi 25-34 metų vyrai. Kaip ir įprastu kompiuteriu, naudojantis mobiliaisiais įrenginiais interneto banke dažniausiai  mokama už komunalines paslaugas (38 proc.) arba pervedami pinigai(33 proc.).

Apklausos duomenimis, vis daugiau gyventojų mobiliuosius įrenginius jau naudoja norėdami įsigyti prekių ar užsisakyti paslaugų. Šiomis galimybėmis naudojasi maždaug dešimtadalis lietuvių.

Pasak V. Doveikos, interneto svetainės pritaikymas visiems išmaniesiems įrenginiams reikalauja nemažai investicijų, tačiau prekybininkai neišvengiamai jas turės skirti jau artimiausiu laiku. „Prekybos internetu mastas Lietuvoje nuolat auga. Akivaizdu, kad gyventojų apsipirkimo elgseną ir toliau smarkiai lems šiuolaikinės technologijos, todėl greitai turėtume pastebėti daugiau pokyčių ir didesnes šio sektoriaus investicijas prekybą pritaikant kitiems mobiliesiems įrenginiams“, - sako V. Doveika.

Didesnis mobiliųjų įrenginių naudojimas ne tik pramogoms pastebimas ir Latvijoje bei Estijoje.

Didesnis mobiliųjų įrenginių naudojimas ne tik pramogoms pastebimas ir Latvijoje bei Estijoje. Latvijoje prie interneto banko mobiliaisiais telefonais  jungiasi 18 proc., Estijoje – 16 proc. gyventojų.  Latviai ir estai, naudodami mobiliuosius įrenginius, taip pat drąsiau apsiperka ar užsisako paslaugų.

Tyrimo duomenimis, patogesnių mobiliųjų įrenginių populiarumas ateityje visose trijose Baltijos šalyse didės. Kas trečias apklaustasis teigė, kad paslaugų užsakymas, naudojimasis e. paštu ir interneto banku mobiliuosiuose telefonuose ateityje bus svarbesnis, negu yra šiuo metu. Pačių gyventojų teigimu, mobilieji įrenginiai vis mažiau bus naudojami pramogoms.

Interneto paslaugų naudojimo tyrimą Baltijos šalyse SEB bankų užsakymu internetu 2014 etų kovo mėnesį atliko žiniasklaidos planavimo ir rinkos tyrimų agentūra „Mindshare“. Vykstant šiam tyrimui, Lietuvoje apklausta 506, Latvijoje – 530, Estijoje – 500 18-65 metų  gyventojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT