Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 21d. 10:26

Mobiliojo interneto augimas Lietuvoje – ne žingsniais, o šuoliais

Finansų tvarkyklė
123rf.com nuotr. / Finansų tvarkyklė

Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba, publikavusi 2016 m. trečiojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis, paskelbė, kad duomenų, perduotų per mobiliuosius tinklus, kiekis tą ketvirtį buvo 18,8 tūkst. terabaitų, arba daugiau nei dukart daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai ir 33 proc. daugiau lyginant su ankstesniu šių metų ketvirčiu.

Ryšių rinkos padėtį apžvelgiančioje ataskaitoje nurodyta, kad investicijos į tinko infrastruktūrą slopsta – jos trečią šių metų ketvirtį buvo 17,9 mln. eurų. Lyginant su praėjusiu šių metų ketvirčiu, tai yra net 17 proc. mažiau, nors lyginant su tuo pačiu ketvirčiu pernai susitraukimas yra kuklesnis - „tik“ 7 procentai. Daugiausiai investicijų buvo skiriama plačiajuosčio interneto prieigos tinklams vystyti.

Daugėja gyventojų, besinaudojančių sparčiojo interneto paslaugomis – ir laidinėmis, ir mobiliosiomis. Mobiliojo interneto vartotojų per metus padaugėjo 7 proc. ir dabar tokių esama 1,248 milijono (arba 43,6 proc. gyventojų). Laidinio interneto naudotojų kiekis taip pat augo, tiesa, tik 3 procentais – iki 853 tūkst. abonentų. Mobiliuoju internetu kompiuteryje naudojasi 395 tūkst. abonentų.

Aktyvių SIM kortelių, kurių naudotojams buvo teikiamas vienokios ar kitokios formos mobilusis internetas, kiekis analizuojamo ketvirčio gale buvo 2 mln. 372 tūkst. (augimas lyginant us tuo pačiu laikotarpiu pernai – 9 procentai). Beveik pusė (1,050 mln.) iš šių kortelių buvo naudojamos ryšio perdavimui 4G (LTE) tinklais – per metus sparčiausiojo mobiliojo interneto vartotojų kiekis išaugo daugiau kaip 2 kartus.

Bendras SIM kortelių kiekis Lietuvoje per metus praktiškai nepakito (augimas – 0,1 proc.). Šiuo metu aktyvių SIM kortelių (išankstinio ir abonentinio apmokėjimo, nepriklausomai nuo mobiliojo interneto vartojimo) kiekis yra 4,24 mln., iš jų 40 proc. - išankstinio apmokėjimo.

Aktyvių SIM kortelių, kurių naudotojams teikiamos viešosios judriojo telefono ryšio paslaugos, tiek išankstinio mokėjimo atveju, tiek už paslaugas mokant pagal sąskaitas, skaičius per 2016 m. III ketvirtį išaugo 1 proc., per metus – beveik nepakito (išaugo 0,1 proc.) ir buvo 4,24 mln., 40 proc. (arba 1,60 mln.) visų aktyvių SIM kortelių buvo naudojamos išankstinio mokėjimo paslaugoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:03
22:58
25:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT