TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mobiliojo telefono išradėjas Martinas Cooperis: mūsų laukia dar viena revoliucija

Telefono išradėjas Martinas Cooperis
Mobiliojo telefono išradėjas Martinas Cooperis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ne pats mažiausias telefonas“, – iškėlęs pirmąjį savo išrastą baltą „Motorola“, kuris, palyginti su šių dienų mobiliaisiais telefonais, atrodo milžiniškas, konferencijoje „Login“ šyptelėjo Martinas Cooperis. Skaitydamas pranešimą jis atkreipė dėmesį, kad šiandien telefonai verčia žmones jiems tarnauti, o geras telefonas turi būti tas, kuris tarnauja žmogui ir yra nepastebimas. Telefono išradėjas tikino, kad ateityje mūsų laukia revoliucija – telefonai taps ne tik būdu komunikuoti, bet ir apsisaugoti nuo ligų.

„Dabar sveikatos apsaugos sistema neveikia. Ji siekia išgydyti ligas, o iš tiesų turėtume saugotis nuo ligų ir jas sustabdyti dar prieš joms prasidedant, – kalbėjo M.Cooperis. – Jau dabar yra jutikliai, kurie perspėja apie galimą ligą. Yra ir daug kitų įrenginių, kurie padeda sekti, pavyzdžiui, svorį ir atsisakyti kalorijų. Manau, kad ateityje telefonai galės nustatyti ir vėžio ląsteles. Turėsime pasaulį be ligų.“

Pasak M.Cooperio, telefonai ir kitos išmaniosios technologijos turi potencialą juos panaudoti mokymui – galime sukurti tokius žaidimus, kurie padėtų ugdyti vaikus ir turėti gerokai išmanesnę kartą. Taip pat – greitai spręsti globalias problemas.

„Technologijos panaikins hierarchiją tarp žmonių – dėl jų bus galima produktyviau spręsti problemas bendraujant vienam su kitu realiuoju laiku, o ne spręsti jas užsidarius posėdžių salėse. Tai pakeis pasaulio galimybes. Ir kai tai nutiks tikiuosi, jog prisiminsite, kad tai pasakiau jums pirmas“, – baigdamas pranešimą sakė M.Cooperis.

– Kalbėjote apie dideles permainas sveikatos srityje, kurias padės pasiekti technologijų proveržis. Kaip manote, kiek laiko tam prireiks?

– Kad tai įvyktų, pirmiausiai reikia sužinoti kiekvienos ligos genus, išsiaiškinti, kaip žmonės suserga. Mums reikia bent dešimties metų ir milijonų žmonių patirties, kol galėsime žinias technologijose. Dėl to aš visa tai vadinu mūsų kartos pasikeitimais. Bet, žinoma, ir pakeliui į revoliuciją bus mažesnių išradimų ir patobulinimų.

– Minėjote, kad ateityje telefonai gali būti implantuojami žmonių ausyse ar po oda. Ar jūsų negąsdina mintis, kad technologijos pavers žmones pusiau robotais?

– Jau šiandieną žmonės naudoja širdies stimuliatorius, juk tai beveik tas pats. Apie implantavimą po oda kalbu tik todėl, kad didžiausia šios dienos telefonų problema yra baterija, o žmogaus kūnas valgant maistą gauna energijos. Taigi kodėl jos nepanaudoti?

Bet visų reakcija šiuo klausimu yra labai keista. Besibaiminantys implantų galėtų dėvėti ne stimuliatorius, o, pavyzdžiui, auskarus.

– Kaip manote, kas lemia „iPhone“ populiarumą pasaulyje? Ar „iPhone“ telefonai ir turi tą paprastumą, kurio jūs norėtumėte?

-„Iphone“ yra puikus dėl rinkodarinių pasiekimų. Steve'as Jobsas buvo savanaudiškas, bet jis žinojo, ko nori, ir daugelis žmonių su juo sutiko. Visas kūrimas buvo sutelktas į supaprastinimą – viskas ne taip paprasta, kaip norėčiau aš, bet gerokai paprasčiau, nei tai padarė kiti. Manau, kad „Apple“ dabar turėtų susirūpinti, nes kiti juos sparčiai vejasi. Jie turi visą integruotą sistemą, paremtą konceptu – kuo paprasčiau, dėl to jiems sekasi.

– Pirmasis jūsų išrastas telefonas buvo „Motorola“, dabar, daugiau nei po 40 metų pertraukos, ir vėl ant scenos pademonstravote naujesnį to paties gamintojo modelį – „MotoX“. Kodėl vis dar renkatės „Motorola“?

– Aš turiu daug telefonų, turiu ir „Nokia“. Bet „MotoX“ šiandieną yra arčiausiai to telefono, kuris tarnauja žmogui.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT