Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai duomenų perdavimą šviesolaidžiu žada paspartinti tūkstančius kartų

Šviesolaidinio interneto kabelio gijos.
TEO LT nuotr. / Šviesolaidinio interneto kabelio gijos.
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Grupė britų mokslininkų iš Velse esančio Bangoro universiteto darbuojasi su optinėmis technologijomis ir ketina gerokai paspartinti duomenų perdavimą šviesolaidžiu.

„Techspot“ praneša, kad jiems pavyko sugalvoti būdą, kaip padidinti duomenų perdavimo greitį net kelis tūkstančius kartų, lyginant su dabartiniais rodikliais.

Optinių pluoštų technologija „vienetus“ ir „nulius“ konvertuoja į šviesos impulsus. Šie gali keliauti gana greitai, tačiau kuo daugiau jų patenka į kabelį ir kuo didesnis jų perdavimo atstumas, tuo labiau išsikraipo signalas – šis reiškinys vadinamas dispersija.

Šiuo metu pasiūlyta keletas būdų, kaip kovoti su šia problema: papildomų optinių gijų naudojimas kabeliuose, signalo stiprintuvų diegimas ir pan. Deja, šie sprendimai yra brangūs.

Mokslininkai pasiūlė naudoti skaitmeninės moduliacijos schemą. Tokiu atveju skaitmeninis signalas konvertuojamas į elektromagnetines bangas, o vėliau – į šviesos impulsus. Skirtumas tas, kad šios bangos gali būti koduojamos (ir iškoduojamos) žaibiškai, proceso metu, taigi greitis išaugs daugybę kartų. Britų mokslininkams pavyko atskiruose testuose įveikti 20 gigabitų per sekundę (Gbps) barjerą, ir dabar jų tikslas yra 40 Gbps lygis. Jei viskas klostysis sėkmingai, idėjos autoriai žada, kad praktikoje viskas galės būti realizuota jau po kelerių metų.

FaceIT.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT