Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 28d. 08:13

Mokslo kodas: saulės užtemimas ir dangoraižis-ferma

Tikimasi, kad įspūdingas laumžirgio formos dangoraižis pradės nayją miesto žemdirbystės amžių.
Tikimasi, kad įspūdingas laumžirgio formos dangoraižis pradės nayją miesto žemdirbystės amžių.

Liepos mėnesį žemę užtemdys ilgiausias per 2000 metų Saulės užtemimas, truksiantis apie 6 minutes, o visas Mėnulio „kelias per Saulę“ bus matomas 2 valandas. Kol astronomai stebės retą gamtos reiškinį, belgas architektas rezga utopinį planą, kaip suręsti dangoraižį-fermą miestiečiams.

Labiau mokslinę fantastiką primenančių statinių projektavimu išgarsėjęs architektas Vincentas Callebautas užsimojo išgelbėti Niujorką nuo bado ir aprūpinti miestiečius ekologiškai išauginta produkcija. Kaip skelbia Vincent.callebaut.org, įspūdingas laumžirgio formos dangoraižis pradės naują miestinės žemdirbystės amžių, kuriame patys piliečiai augins organiškus maisto produktus, užuot pirkę pusfabrikačius parduotuvėse.

Architekto suprojektuotame 600 metrų aukščio dangoraižyje galėtų būti auginami galvijai bei įvairūs žemės ūkio produktai.

Pastatą sudarytų 2 bokštai bei tarp jų konstrukcijų įsitvirtinę fermų blokai. „Laumžirgio“ gyventojai galės mėgautis „žaliuoju“ gyvenimo būdu, nes ant jų butų ir biurų sienų augs miniatiūriniai darželiai.

Visą ekosistemą dengs du iš stiklo ir plieno sukonstruoti laumžirgio „sparnai“, paverčiantys visą pastatą į milžinišką šiltnamį.

Pusę pastatui reikalingos energijos generuos pietinio bokšto išlenkime įstatytos saulės energijos plokštės, o likusią dalį — šiaurinėje pastato pusėje esančios vėjo turbinos.
Išorėje augantys želmenys filtruos lietaus vandenį, kuris vėliau bus sumaišytas su skystomis apgyvendintų zonų atliekomis, toliau organiniu būdu išvalytas ir galiausiai panaudotas ūkinių zonų drėkinimui.

Tiesa, architektas neskaičiavo kiek toks projektas galėtų kainuoti, tačiau sprendžiant iš sudėtingos konstrukcijos, kol kas būtų prieinamas tik turtingoms arabų šalims, prasigyvenusioms iš naftos ir leidžiančioms pinigus prabangiems ir utopiniams pastatams.

Saulės užtemimas

Pasigrožėti fantastinius filmus primenančiais statiniais kol kas galima tik vizualizacijose, tačiau neeilinį gamtos reiškinį galės stebėti didelė dalis pasaulio gyventojų.

Šių metų liepos 22 d. prasidės retas gamtos reiškinys – visiškas Saulės užtemimas, kuris bus ilgiausias per 2000 metų, skelbia Chinaview.cn. Astronomų teigimu, iš viso užtemimo fazė truks apie 2 valandas, o 6 minutes iš jų Saulė bus visiškai užtemdyta. Šis saulės užtemimas geriausiai bus matomas Kinijoje, Japonijoje, Indijoje, Butane ir Nepale. Visiško užtemimo zonos plotis bus apie 250 kilometrų.

Lietuvoje šio užtemimo nematysime, tačiau susiruošę keliauti į tolimesnius kraštus gali į pramogų tvarkaraštį įtraukti ir neeilinį gamtos reiškinį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT