Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 10d. 16:23

Naujausias „Facebook“ apgaulės paūmėjimas: į piniginę nesikėsina, bet reputaciją pagadins

Deklaracija, kuria pareiškiama, kad vartotojas atima teisę iš „Facebook“ naudotis ir platinti jo nuotraukas
Deklaracija, kuria pareiškiama, kad vartotojas atima teisę iš „Facebook“ naudotis ir platinti jo nuotraukas

Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle „Facebook“ vėl plinta nauja banga žinučių, kuriomis žmonės mano deklaruojantys, jog uždraudžia „Facebook“ naudotis jų į socialinį tinklą įkeltomis nuotraukomis ar kitomis žinutėmis. Nei finansinės žalos, nei kokios nors naudos apgautieji tokių žinučių platintojai negauna. Tačiau susigadinti reputaciją tarp draugų tikrai gali.

„Nesuteikiu „Facebook“ ar kitų su „Facebook“ susijusių asmenų leidimo naudoti mano nuotraukas, informaciją ar žinutes tiek praeityje, tiek ateityje. Su šiuo pareiškimu pranešu „Facebook“, kad griežtai draudžiama atskleisti, kopijuoti, platinti ar imtis kitų veiksmų prieš mane dėl šio profilio ir (arba) jo turinio. Šio profilio turinys yra privati ir konfidenciali informacija. Dėl privatumo pažeidimo gali būti baudžiama įstatymu (UCC 1-308-1 1 308-103 ir Romos statutas)“. Toks yra trumpiausias „privatumo deklaracijos“ turinys.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai identiško arba labai panašaus turinio žinutėmis dalinasi „Facebook“ naudotojai, kažkokiu būdu įtikinti, jog toks pareiškimas turi juridinės galios. Tačiau iš tiesų tokia žinutė yra verta lygiai tiek pat, kiek ir prieš dešimtmetį skleisti už širdies griebiantys pasakojimai, kurių pabaigoje buvo sakinys, raginantis kuo skubiau ta žinute pasidalinti su 10 žmonių, o jeigu pasidalinta nebus, tai ištiks nelaimė. Arba prieš tris dešimtmečius tokiu pačiu būdu platinti labai panašaus pobūdžio popieriniai „grandininiai“ laiškai.

Asmuo, pradėdamas naudotis „Facebook“ paslaugomis, ir sutikdamas su Paslaugos teikimo taisyklėmis, savanoriškai suteikia socialiniam tinklui teisę savo įkeliamu turiniu naudotis ir jį platinti tiek, kiek tai reikalinga socialinio tinklo paslaugoms teikti. Tai reiškia, kad, tarkime, įkeldami nuotrauką į „Facebook“ jūs liekate tos nuotraukos savininku, tačiau suteikiate „Facebook“ teisę tą nuotrauką rodyti pagal vartotojo privatumo nustatymuose esančias parinktis – draugams, draugų draugams ar visiems tinklo naudotojams.

Vienintelis būdas atimti iš „Facebook“ teisę naudotis per paskyrą įkelta informacija – tą informaciją arba visą paskyrą ištrinti.

Kaip nurodo faktų tikrinimo svetainė „Snopes“, panašaus turinio žinutės feisbuke platinamos mažų mažiausiai nuo 2012 metų, kuomet pradėta vieša prekyba „Facebook“ akcijomis. Vėliau jų platinimo paūmėjimas buvo stebimas kiekvienąkart, kai būdavo atnaujinama Privatumo politika arba Paslaugos teikimo sąlygos.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT